Автомобил Аудио Звук Deadener Вибрации Контрола Доказ Алуминиумска Фолија Памук Топлинска Изолација Мат Вратата На Багажникот За На Покрив Аспираторот Само Лепило

Автомобил Аудио Звук Deadener Вибрации Контрола Доказ Алуминиумска Фолија Памук Топлинска Изолација Мат Вратата На Багажникот За На Покрив Аспираторот Само Лепило

DEN 228.00
 

Това е достапна
Износ


Големина на автомобил :
A0 : L(4m)*W(1.73 m)*H(1.47 м)
А-Класа : L(4.59 m)*W(1.8 m)*H(1.5 м)
Б-Класа : L(4.72 m)*W(1.9 m)*H(1.4 м)
C-Класа : L(5.1 m)*W(1.9 m)*H(1.5 м)
Д-Класа : L(5.25 m)*W(1.91 m)*H(1.5 м) Карактеристики на Производот : Топлина звучна изолација подлога ќебе за автомобил, мотор Штити мотори, electrics и paintwork од топлина предизвикани од турбо и издувните Помага muffle мотор бучава Водоотпорен и прашина доказ Лесно да се инсталира Лесно да се скрати со редовни пар ножици Прилог : лепило поддршка Материјал : Алуминиумска фолија, пена Боја : Сребрена (како што е прикажано на сликата) Целосен Комплет се Вклучени : 1. 4 врати 2. Автомобил Покрив 3. Хаубата 4. Багажникот Кат 5. Пилотската Кабина Кат 6. Фендер Внимание : Тоа е топлина звучна изолација мат deadener, тоа може да изолација топлина и звук,но не може да се спречи огнот,ве молиме да не изгори со оган,фотографијата е само за да се покаже дека производот може да висока температура отпор.
Зошто Контрола На Бучавата Мат?
Потрошувачите на прашањето : Зошто треба да се користат за Контрола на Бучавата Мат?
Одговор : Контрола на Бучавата Мат ќе ги намали несаканите патот бучава и вибрации, со додавање на структурните маса и dissipating несакани бучава преку нашите мат.
Потрошувачите прашање : Колку е тешко е Контрола на Бучавата Мат да го инсталирате?
Одговор : Контрола на Бучавата Мат инсталира во три брзи и лесни чекори
1. Мерење и намалување на мат до саканата големина/форма.
2. Тргни се назад ослободување филм од мат.
3. Позиција на мат во посакуваната локација и да користите предвидено ролери за да го активирате притисок чувствителни лепило.

Повеќе информации

Сместување:
Фендер,Аспиратор,Затворен Ѕид,Шасија,Багажникот,на Покривот,Опашка Маска,Автомобил врата
Материјал:
Алуминиумска Фолија
Тип:
Звучна Изолација Лист
Бренд Име:
JGAUT

Најдобрите понуди во категоријата