Blur Goroillaz Рок Бенд Знак Ретро Бар Кафе Галерија Музички Фестивал Оркестарот Ѕид Налепници Виси Знамиња Виси Крпа Уметност Постер

Blur Goroillaz Рок Бенд Знак Ретро Бар Кафе Галерија Музички Фестивал Оркестарот Ѕид Налепници Виси Знамиња Виси Крпа Уметност Постер

DEN 998.00
DEN 1535.52
 

Това е достапна
Износ

Декоративни банери
Име на производ : Декоративни банери Спецификација на Производот : 60 X90 CM 1 40 X90 CM Материјал : Виш уметност водоотпорен крпа,користење на напредни уметност водоотпорни ткаенини, ултра-јасно пиксели.
Опис на производот : a свилен Sekisawa и удобно се чувствуваат, светла боја за печатење, постои добра виси пропустливост, се лизга отпор, антибактериски и mildew отпор, силна доделување смисла
Производот се користи : се направи тетоважа продавници, барови, кафулиња декоративни банери, виси крпа, завеса, половина-странични, завеси, тепих.
Карактеристики : Висок квалитет на Чун Yafang ткаенини (полиестер), користење на напредни платно печатење процес, шарени, може да се мијат (ладна вода), не исчезнат, пареа пеглање без брчки
Прифати мапата за да изберете различни големини и дезени

Повеќе информации

Големина:
60X90 CM, 90X140 CM, 125X190 CM
Бренд Име:
LOSICOE
Знамиња & Банери Материјал:
Полиестер
Стил:
Виси
Тип:
Печатени
Употреба:
Декорација
Јарболот Материјал:
четири дупки
Ткаенини:
Висок квалитет pongee ткаенина
Големина:
60X90 CM 90X140 CM
суспензија:
четири дупки
Ткаенини:
уметноста водоотпорен платно
Јарболот Материјал:
No
Знамиња & Банери Материјал:
Високи уметнички водоотпорен платно
Име на производ:
Декоративни банери
Материјал:
Високи уметнички водоотпорен крпа,користење на напредни уметност водоотпорни ткаенини
Дали да исчезнат:
Не исчезнат
перење упатство:
Може да се мијат
Дали тоа може да се прилагоди:
Прифати обичај

Најдобрите понуди во категоријата