2017 Нови Пристигнување Подземен Кабел Жица Локатор Tracker Lan Со Слушалка

2017 Нови Пристигнување Подземен Кабел Жица Локатор Tracker Lan Со Слушалка

DEN 3023.52
 

Това е достапна
Износ


2017 Нови Пристигнување Подземен Кабел Жица Локатор Tracker Lan Со Слушалка
Произведено во Кина од Грижа радост Медицински Ко.ltd
Кабел Жица Локатор Главни функции :
1.Лоцирање & следење погребан и скриени жици
2.Одредување Кои кутиите на двата краја се на специфични кола
3.Pinpointing Вежба Сајтови пред дупчење
4.Бела LED Блиц Светлина
Технички индекси :
Предавателот спецификации :
Тон фреквенција : 200k Hz
Max должина на далечина : 1000 метри
Max длабочина растојание : 3 метри
Max. работат на струјата : Помалку од 70m A
На ѕвонење режим : 1 Тон
Max. сигнал напон : 15 Vp-p
Сигналот на екранот : Јачина на тон, Антена
Напон заштита : AC 60 V/DC 42 V
Батерија тип : DC9 V(НЕДА 1604/6 F22) (Не се Вклучуваат)
Димензии (Lx Wx D) : 49 x 135 x 33mm
Примачот спецификации :
Фреквенција : 200k Hz
Max. работат на струјата : Помалку од 70m A
Слушалка џек : 1
Батерија тип : DC9 V(НЕДА 1604/6 F22) (не се вклучуваат)
Димензии (Lx Wx D) : 43 x 168 x 27mm
Пакетот Вклучува :
1 x Emitter
1 X Приемник
1 x Слушалка
1 x торба Комплет
1 x Настава Ману

Повеќе информации

Тип:
Изолирани
Број На Модел На:
340055
Примена:
Подземни
Диригент Материјал:
Бакар
Изолација Материјал:
Гума
Тип На Проводник:
Цврста
боја:
жолта&црна
SKU:
340055
Тип На Објект:
Жица Локатор Tracker
Тон фреквенција:
200Khz
Max должина на далечина:
1000 метри
Max длабочина од далечина :
3 нозе
Max. работат на струјата:
Помалку од 70mA
Сигналот на екранот:
Јачина на тон, Антена
Напон за заштита на:
AC 60V/DC 42V
Димензии (LxWxD):
49 x 135 x 33mm

Најдобрите понуди во категоријата