Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Handif Аполон Seiko Лемење Робот Pvc Серија DS DS - 24GDV14-BZ20 30GDV17-BZ30 40GDV17-BZ30 Лемење Совет

Handif Аполон Seiko Лемење Робот Pvc Серија DS DS - 24GDV14-BZ20 30GDV17-BZ30 40GDV17-BZ30 Лемење Совет

DEN 6048.00
 

Това е достапна
Износ


Handif Аполон Seiko Лемење Робот Pvc Серија DS DS - 24 GDV14-BZ20 30 GDV17-BZ30 40 GDV17-BZ30 Лемење Совет
Опис На Производот
Функција :
1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.
2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.
3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со олово-слободен лемење.
4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.
5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 10
6.Се применува за Лемење станица.
Забелешки за безбедноста и здравјето на :
1. Бидејќи лемење топење температура е многу висока (300° погоре), ве молиме бидете внимателни, не го допирајте spills со вашата кожа;По користење, ве молиме имајте на ум дека железо ќе остане топло, откако изгори се случува, бара итна лекарска помош.Чадот или пареа генерираат за време на операции лемење
2. Директно вдишување и долгорочен одржлив вдишување може да предизвика главоболки и други здравствени проблеми;голем број на вшмукување ќе биде една од причините за појава на белодробни едем;ве Молиме да остане во долго-рок вентилација таквите места Кога Лемење работа?Ве молиме внимателно да ги забелешка
3. Кога лемење работи, не пареа флукс и лемење директен контакт со кожата;ве Молиме користете заштитна опрема како што се бара, поради флукс лепливоста може да предизвика воспаление на кожата, веднаш исплакнете со вода; Ако во очите, pls се мијат веднаш со чиста вода, ако е потребно, бара итна лекарска помош. Ако во прилог на врвот на облека, ве молиме да бидат целосно исчистени.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Пакување & Испорака Пакување Пакување Детали : 5 парче/торба Испорака Детална : 7 дена
Компанијата Информации
Handif - на врвот на светот индустриски MRO набавки добавувачи
Шенжен handif Technology Co., Ltd. е лидер во интегрирани набавки снабдувач во светот е топ Индустриски MRO, за индустриски и комерцијални клиенти обезбеди еден-стоп производ-услуга, преку интеграција на синџирот на снабдување да им помогне на клиентите да се намали скриени трошоци на многу категории на мала количина на набавка, да се подобри ефикасноста на работењето, за да се постигне набавки активности повеќе транспарентни и може да се следат.
Handif главни производи, вклучувајќи
Опрема за заварување & лемење совет , машинска опрема & потрошен, алатка за & потрошен ,инструментација опрема & труд прибор ,канцелариски материјали & осветлување, материјали за предавање & складирање, безбедност на производот , експлозија & јаглен безбедност , електрични & електронски , механички & течност моќ на трансмисија , вентили и фитинзи , сврзувачки елементи & продажба , индустриски преглед , лабораториски анализи машина, лабораториска опрема & инструменти , тестирање & лабараториски потрошен материјал , во странство купување на околу 20 производ линија , 320 категории ,2800 подкатегории, 8682subclasses,повеќе од 1 милион на производот.
Пакување & Испорака
Испорака 7 дена Плаќање Банка, Westerun Union, Paypal Порта Шенжен Испорака A.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата