Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
10pcs I2C/SPI BMP280 3.3 BMP280-3.3 Дигитални Barometric Притисок Височина Сензор со Висока Прецизност Атмосферски Модул

10pcs I2C/SPI BMP280 3.3 BMP280-3.3 Дигитални Barometric Притисок Височина Сензор со Висока Прецизност Атмосферски Модул

DEN 502.00
DEN 528.00
 

Това е достапна
Износ

Опис : Големина : 21mm x 18mm 1.71 V до 3.6 V Напон Max I2 C Брзина : 3.4 Mhz Ниска потрошувачка на енергија - 2.7 u A на 1 Hz I2 C , SPI(4 Жица) , SPI(3 Жица) интерфејс Многу ниско ниво на бучава - до 0.2 Pa (1.7 cm) и 0.01 температура Целосна калибриран
Притисок Опсег : 300h Pa да 1100h Pa (+9000m да -500m)

Повеќе информации

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Број На Модел На:
BMP280

Најдобрите понуди во категоријата