18V 5.0 Ах Литиум-Јонска Батерија Замена за Makita BL1850 BL1840 BL1830 BL1820 LXT-400 194204-5 Cordless алат

18V 5.0 Ах Литиум-Јонска Батерија Замена за Makita BL1850 BL1840 BL1830 BL1820 LXT-400 194204-5 Cordless алат

DEN 2106.00
DEN 2735.52
 

Това е достапна
Износ


18 V 5.0 Ах Литиум-Јонска Батерија Замена за Makita BL1850 BL1840 BL1830 BL1820 LXT-400 194204-5 Cordless алат
Спецификации :
Состојба : 100% Сосема Нов Замена На Батеријата
Објект : Батерија за Makita
Келии Тип : Литиум
Напон : 18 V
Капацитет : 5000m Ah
Го замени со Оригинални Батерии :
194204-5 194205-3 194309-1 194230-4 BL1815 BL1830 BL1840 LXT400
Компатибилни Модели : ве Молиме внесете (CTRL+F)за да го најдете вашиот модел.
BDF453 SHE, BDF454 Z, BHP452 ,BML184, BML185, BST221 Z, BTDW251 Z,ML185,TD140 D, TW251 D, BCS550 Z,BDA350
BDA350 Z, BDF451, BDF451 Z,BFR550 L, BFR550 Z,BFR750, BFR750 L, BFR750 Z, BFS450 RFE, BFS450 Z,BGA452, BGA452 Z
BHP451 SFE, BHP451 Z,BHP453, BHP453 SHE,BHP454, BHP454 Z, BHR202 RFE, BHR202 Z, BHR240, BHR240 Z, BHR241, BHR241 Z
BJR181 X, BJR181 X1,BJR181 Z,BJR182 X, BJR182 Z,BJS130 Z,BJV180 Z,BPB180 Z, BSS501 Z,BSS610 SFE, BSS610 X2,BSS610 Z
BSS611 X, BSS611 Z, BTD140 SFE, BTD140 Z, BTD141, BTD141 Z, BTW450, BTW450 Z,BUB182, BUB182 Z,BVR350, BVR350 Z
BVR450, BVR450 Z,BVR850, BVR850 Z,DF454 D, DF454 DRFX, DF454 DZ, HP454 D, HP454 DRFX, HP454 DZ,HR202 D, HR202 DRFX
HR202 DZK,JR120 D, JR120 DRF, JR120 DZK,ML184(Светло),MR100, MR100 W,PB108 D, PB108 DRFX, PB108 DZ,TD144 DRFX
TD144 DZ,TD251 DRFX, TD251 DZ.
Топло Забелешки :
1.Ве молиме ЦЕЛОСНО наполнета батеријата пред првата употреба.
2.Ако не се случува да го користите батеријата за еден месец или подолго, чувајте го на чисто, суво, ладно место, на оддалеченост од оган и вода.
3.Ве молиме да ја наполните повторно по долго чување . Како Ni-Cd/Ni-МЗ и Li-ion батерии ќе авто-празнење време на чување.
4.Не Сепарација, истиснување, и влијание.
Пакет содржина :
1* 5000mah 18 V 5.0 Ах Литиум Replacment Cordless алатки батеријата За Makita
1* Упатство

Повеќе информации

Големина:
Prismatic
Батеријата Број:
1pcs
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
LERRANC
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
BL1850
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
5000mah/5.0 Ах
Напон; :
18Volt
Батерија Тип:
Литиум Батерија Cordless Алатка На Батерија
Број На Модел:
BL1850 BL1840 BL1830 LXT-400 194204-5
Компатибилни Модели:
BDF453SHE, BDF454Z, BHP452 ,BML184, BML185, BST221Z, BTDW251Z,ML185,ТД
Замена На Батеријата:
No

Најдобрите понуди во категоријата