Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Нови Пристигнување Лист-форма IQ Дрвени Interlocking Мозокот Закачка Загатка Игра за Возрасни Деца

Нови Пристигнување Лист-форма IQ Дрвени Interlocking Мозокот Закачка Загатка Игра за Возрасни Деца

DEN 335.52
 

Това е достапна
Износ


Пакување : пластични shrink wrap
Објектот Големина : за 8.2 * 6.2 * 6 cm
Материјал : дрво
Содржи : 1 парче дрвена сложувалка
Погоден за група на контакти : 6 години, & UP, погодна за двете млади и стари
Мисија : расклопување и да се соберат на дрвена сложувалка.
1. Дрвени Загатки се класичните и популарни загатка игра играчки, погодна за двете деца и возрасни.
2. На дрвени загатки може да изгледа едноставна, но тие содржат многу мистерии.
3. Тие се обично лесно да се размонтираат, но тешко да се соберат.
4. Секој дрвена сложувалка е посебен и единствен, многу забавно да се игра со.
5. Играње со дрвени загатки не може само да се вежба за мозокот, развој интелигенција, подобрување на proble-решавање на способност, но, исто така, се ослободат притисок, да се релаксираат расположение и да се добие задоволство.
6. На дрвени загатки кондензација мудроста на античките луѓе, популарна и погодна за двете млади и стари.

Повеќе информации

Предупредување:
не е за деца под 3 години
Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
5-7 Години,8-11 Години,12-15 Години,Grownups,> 6 години,> 8 години,> 3 години
Материјал:
Дрво
Стил:
Геометриски Облик
Број На Модел На:
HP166
Загатка Стил:
дрвена сложувалка

Најдобрите понуди во категоријата