Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
16mm 18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Tissot T035 T050 PRC 200 T055 T097 T099 Безбедност Затворач Рака Линк Хривнија

16mm 18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Tissot T035 T050 PRC 200 T055 T097 T099 Безбедност Затворач Рака Линк Хривнија

DEN 719.52
 

Това е достапна
Износ

16mm 18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд со Тока Заклучување за Tissot (T035 / T050 / PRC 200 T055 / T097 / T099, итн.) 4 Бои : Црна, Златна, Розово Злато, Сребро, Сребро Злато, Сребро Злато се Зголеми ЦРНОТО ЗЛАТО се ЗГОЛЕМИ ЗЛАТО СРЕБРО СРЕБРО ЗЛАТО СРЕБРО ЗЛАТО се ЗГОЛЕМИ Карактеристики : - Ширина : 16mm 18mm 20mm 22mm 24mm - Должина на : 17.5 см - Материјал : 5 Покажувачот од не ' Рѓосувачки Челик - Прилагодлива големина за индивидуални отвор - Со заклучување на тока, во случај на бендот паѓа off (лифт за заклучување за да го отворите тока, и да се покријат за да го заклучите) Компатибилен со : - за Tissot 1853 со соодветен конектор (T035 / T050 / PRC 200 T055 / T097 / T099, итн.) Како да се Користи Види Алатка : 1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме да го користите "Круг во Облик на" крај на се види алатка да им помогнам "Јама" крајот на pin. Ако тоа се уште е тешко да се движи pin, држете го види алатка цврсто со посочувањето на "Јама" крајот на pin-от, и да се обидат да го користат чекан или други алатки слично да затропа на "Вилушка во облик на" крај на се види алатка, тогаш pin ќе се пресели надвор. 2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на средниот дел на види алатка, додека pin-от е се уште. Забелешки : - Само Watchband да го продаде, часовници прикажани на фотографиите НЕ се вклучени! - Само замена види бенд, НЕ се оригинални! Она што се вклучени : 1 x Нерѓосувачки Watchband 1 x Види Алатка 4 x Пролет Бар

Повеќе информации

Бендот Ширина:
16mm, 18mm, 20mm, 22mm, 24mm
Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Затворач Тип:
Виткање Затворач Тока со Заклучување
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Број На Модел На:
16mm 18mm 20mm 22mm 24mm за Tissot 1853
Бендот Должина:
прилагодете

Најдобрите понуди во категоријата