Lyudmila ЗА Шкода Брза Седан 2012~2015 Година / Автомобилот Наназад Назад до Камерата / HD CCD Ноќ Визија / Паркинг Rear View Camera

Lyudmila ЗА Шкода Брза Седан 2012~2015 Година / Автомобилот Наназад Назад до Камерата / HD CCD Ноќ Визија / Паркинг Rear View Camera

DEN 933.00
DEN 1295.52
 

Това е достапна
Износ


Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна Камера
HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + Вода-Доказ + Прашина-Доказ + Широк Агол
За "Шкода" Брза Седан 2012~2015
Повеќе Јасна Слика За Различни Агли За "Шкода" Брза Седан 2012~2015 (Не Lift Back модел)
Како да се инсталира :
1. Поправи камерата за да ја посебен дизајн дупка во вашиот автомобил.
1. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
1. Поврзете ја силата на камерата на вашиот автомобил обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
1. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
1. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
1. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
=>Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил
=>Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
=>Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Опис :
Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.
5. Поддржува NTSC ТВ систем
6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Параметри : Слика сензори : 1/3" color CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Минимална осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 720x540 Резолуција : 600 TV линии Видео Излез : 1.0 Vp-p,75 Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Работна Сила (DCV) : DC 12 V
Цена & Пакет вклучува :
1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera
1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ)
1 x упатство
За Превозот
Пратката ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти колку што купувачот информации и превозот адреса е потврдена. Ве молиме да се обезбеди право пост код и валиден телефонски број за да се избегне задоцнувањето во превозот.
1) Ние обично брод од страна на DHL, EMS, ARAMEX - ние изберете повеќето економски начин меѓу нив и за вас.
Сад, Канада, Австралија, Русија, и европските Земји, се нашите leadin пазарот.
2) Ние не бродот да APO/FPO, P. O КУТИЈА адреси.
3) Оддалечена област такса исклучени , за адреси наведени во оддалечените области на DHL/UPS-от веб-страница, ќе се наплаќа екстра US$30.
4) Бразил, Русија клиенти ве молиме одберете EMS, така што тоа би можело да се помине преку царинската побрзо.
5) Блискиот Лесно Земји, Африкански Земји, ве молиме изберете ARAMEX превозот начин.
6) Саудиска Арабија клиенти треба да го покаже copy/измама на примачот ID до владата на царинската управа.

Повеќе информации

Бренд Име:
Lyudmila
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
се применуваат:
За Шкода Брза Седан 2012~2015
ccd:
Yes
Боја Име:
Црна
Автомобил Производител:
Шкода

Најдобрите понуди во категоријата