JiaYiTian rear view camera За Мерцедес Бенц V Класа W639 / Вито/ Viano / Valente CCD/Ноќ Визија/Бекап на Камерата/Обратна Камера

JiaYiTian rear view camera За Мерцедес Бенц V Класа W639 / Вито/ Viano / Valente CCD/Ноќ Визија/Бекап на Камерата/Обратна Камера

DEN 1217.00
DEN 1280.64
 

Това е достапна
Износ

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080/PC1049 Супер Слика Seneor/4 LEDS High Definition/CCD Ноќ Визија
Повеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд. За пример
V W VS S k o d a VS A u d i | H y u n d a јас VS K I A | C i t r o e n VS P e o g e o t | N i s s a n VS R e n a u l t
Ако имате било какви прашања во Предлогот за камерата големина и Аудио видео систем за Надградба Rearview Задните Видите
Ве молиме оставете порака и ние ќе ви одговори во време и да се обезбеди инсталирање Примери Живеат Шут Т хенк ќе
За Мерцедес Бенц V Класа W639 2003~2014 Година За Мерцедес Бенц Вито W639 2003~присутни За Мерцедес Бенц Viano W639 2003~присутни За Мерцедес-Бенц Valente W639 2012~2015 Табличка Светилка Големина Референца За тоа Како да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. . Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
. Поврзете ја силата на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. . Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена. N otice; Почитувани купувачи,ве Молиме мора да се провери на камерата големина и изглед пред да поставите цел, види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место големина и изглед! Бидејќи истиот автомобил модел во различни земји може да има некои разлики, ве молиме проверете ја камерата големина и да се споредат инсталација на вашиот автомобил внимателно за да се избегне грешка. Овој тип на камерата ќе се компатибилна со следниве модели на возила (Само како референца, ве молиме проверете ја вашата лиценца плоча светилка место големина ,направи конечна потврда ) Карактеристики : 1. Лесно се Инсталира Автомобил View Camera : Нема Потреба да ударна дупка, наместо автомобил табличка Број светлина покрие, да Играат и plug како автомобил табличка рамка камера 2. Висока дефиниција HD камера : Висока дефиниција HD камера може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera 3. Ноќ визија и Широк Агол Обратно паркинг Камера : Со Компензирање на Светлина Возило Камера, вклучуваат Супер бела LED светла и далечина линија ,да ви помогне да видите повеќе јасно во текот на ноќта 4. Шок-доказ и Водоотпорен Назад До Паркинг Камера : Возачот се Види јасно кога возите или лоши временски услови 5. Универзален автомобил rear view camera со 1 година гаранција за секој клиент

Повеќе информации

Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
10m
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
JIAYITIAN
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Водоотпорен:
IP68
Агол На Гледање:
170 степен
Паркинг Видот На Помош:
Rearview Rear View Camera
Номинална Напон:
DC 12V
Guiding Line:
Yes
Ноќ визија:
Поддршка
сензор на слика:
PC7080Sensor
Инсталација сајт:
Оригиналната лиценца светилка

Најдобрите понуди во категоријата