Турбо Wastegate Actuator GT1749V 713673 713673-0002 713673-0003 713673-0004 713673-0005 713673-0006 038253019N 1135819 1556571

Турбо Wastegate Actuator GT1749V 713673 713673-0002 713673-0003 713673-0004 713673-0005 713673-0006 038253019N 1135819 1556571

DEN 1288.00
DEN 1415.52
 

Това е достапна
Износ


НАЈДОБАР Квалитет ТУРБО! Топла Продажба !!
Трговија На Големо/Мало , Повеќе Нарачки+Повеќе Попуст !
Повеќе Вистински турбо фотографии,Повеќе увери Шопинг чувство.
НАЈДОБРИ ТУРБО Турбополнач Wastegate Actuator Вентил на GT1749 V 713673 713673-5006 S 713673-0002 713673-000 713673-0004 713673-0005 713673-0006 03 G253014 E Турбополнач За Ауди А3 Галакси Голф Sharan 1.9 L TDI 00-06 PD UI AUY ЗНМ ASV 115 HP НОВО Семејство Турбо модел : GT1749 V 713673 Дел Број : 713673-5006 S 713673-0002 713673-0003 713673-0004 713673-0005 713673-0006 ОЕМ Број : 038253019 N 038253019 NV500 038253019 NV225 038253019 NV220 03 G253014 E YM219 G438 BA 1135819 1556571 Може да repalce 713673-5006 S 713673-5005 S 713673-0004 / 713673, 713673-5006 S 713673-5005 S 713673-0004 713673-0001, 713673-0002 713673-0003 454232-5011 S 454232-0002, 454232-0006 038253019 D 038253019 DX 038253019 DV, 038253019 N 038253019 NX 038253019 NV 03 G253014 E, 701855-5006 S 701855-0006 701855-0004 701855-0002, 028145702 S 028145702 SX 028145702 SV 95 VW9 G438 CA, 1094743 716419-5002 S 716419-0002 038253019 Q, 722730-5003 S 722730-0001 038253016 H 038253016 HX, 038253016 HV / 038253010 H / 038253016 N, 713673-4 713673-1 713673-2 713673-3, 454232-2 454232-6 701855-6 701855-4 701855-2, 712968-5 712968-4 712968-3 712968-2 712968-1, 716419-2 722730-1 YM219 G438 BA 1135819 YM219 G438 AA 1121159 Моторот : AUY ЗНМ ASV PD UI 1.9 L 85 KW Дизел 115 HP Примена : За Ауди А3 За "ФОЛКСВАГЕН" Галакси Голф Sharan 1.9 L TDI 2000-06 Повеќе Примена : За AUDI A3 1.9 TDI 115 HP 85 KW моторот : AUY / ЗНМ 2000-03 За Форд Галакси 1.9 TDi 115 HP 85 KW, моторот : AUY / ЗНМ 2000 - За Seat Alhambra 1.9 TDI 115 HP 85 KW, моторот : AUY / ЗНМ 2000 За Седиште Леон 1.9 TDI 115 HP 85 KW AUY / ЗНМ 2000-05 За "Шкода" Octavia 1.9 TDI 115 HP 85 KW AUY ЗНМ 2000 - За "Шкода" Octavia 1.9 TDI 110 HP 81 KW ASV 2000-07 За "ФОЛКСВАГЕН" Бора 1.9 TDI 101 HP 74 KW ATD / ASV, 2000-05 За "ФОЛКСВАГЕН" Бора 1.9 TDI 110 HP 81 KW ASV, 2000-05 За "ФОЛКСВАГЕН" Голф IV 1.9 TDI 115 HP 85 KW AUY ЗНМ 1999-03 За "ФОЛКСВАГЕН" Sharan 1.9 TDI 115 HP 85 KW AUY ЗНМ, 2000 - Турбо Модел GT1749 V(S2) Дел Број 713673-5006 S Претходната Верзија 713673-0002 / 713673-0003 / 713673-0004 / 713673-0005 / 713673-5005 S OE број 038253019 N - 038253019 NV500 - 038253019 NV225 - 038253019 NV220 - 03 G253014 E - YM219 G438 BA - 03 G253014 E - 1135819 - 1556571 Година 00-06 Опис Автомобили Мотор PD UI Зафатнина 1.9 L KW 85 ВРТЕЖИ во минута Max 4000 Гориво Дизел Меѓусебно со 54399880017 Апликации 2000-06 За Ауди А3 TDI Автомобил 2000-06 За Форд Галакси TDI Автомобил 2000-06 За "Фолксваген" Sharan TDI Автомобил 2000-06 За Фолксваген Голф TDI Автомобили
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Тоа обично трае само 2-4 работни дена за домашна превозот и 4-8 работни дена за меѓународна испорака.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено .Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Ширина:
10inch
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Автомобил Производител:
Фолксваген
Frequence Опсег:
.
Објектот Висина:
5inch
Објектот Должина:
10inch
Име На Модел:
GT1749V 713673 За Ауди А3 Галакси Голф Sharan 1.9 L TDI PD UI AUY ЗНМ
Објектот Тежина:
0.52kg
Модел Година:
Од 2000 до 2006 година
Семејството Турбо модел:
GT1749V 713673 Турбо Wastegate Actuator Вентил Турбополнач
Дел Број:
713673-0002 713673-0003 713673-0004 713673-0005 713673-0006
Дел Број:
713673 0002 713673 0003 713673 0004 713673 0005 713673 0006
Дел Број-.:
713673-5006S 713673 5006S 713673-5005S 713673 5005S
ОЕМ број:
038253019N 038253019NV500 038253019NV225 038253019NV220 03G253014E
ОЕМ Број-:
1135819 1556571 YM219G438BA
Апликацијата возило:
За Ауди А3 Галакси За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Голф Sharan 1.9 TDI 2000-06
Примена на моторот:
AUY ЗНМ ASV PD UI 1.9 L 85KW Дизел 115HP

Најдобрите понуди во категоријата