2 Piezoelectric Transducers Сензор Преносни Вибрации Метар Тестер Аналитичар со VM6380-2 Дигитални вибрации мерен инструмент

2 Piezoelectric Transducers Сензор Преносни Вибрации Метар Тестер Аналитичар со VM6380-2 Дигитални вибрации мерен инструмент

DEN 20650.00
DEN 22944.00
 

Това е достапна
Износ


Примена : се Користи за мерење на периодични движење, да се провери дисбаланс и deflecting на подвижни машини. Карактеристики * 2 исти параметри во еден приказ за 2 позиција мерење или 1 позиција мерење специфицирани, покажува 3 различни параметри на брзина, забрзување и поместување во 1 екранот. * * * Во согласност со ISO 2954, што се користи за периодични мерења, да открие кои се надвор од рамнотежа, неусогласеност и други механички грешки во ротирачки машини. * Специјално дизајниран за лесно на сајтот вибрации мерење на сите ротирачки машини за контрола на квалитет,пуштање во работа и предвидливо одржување цели. * Индивидуални висок квалитет ccelerometer за точни и повторливи мерења. * Широк фреквентен опсег (10 Hz~10k Hz) во забрзување на владата. * Опционални слушалки за употреба како електронски стетоскоп. * Имајќи состојба мониторинг функција. * Користете USB/РС-232 излез на податоци за да го поврзете со КОМПЈУТЕР. * Да се обезбеди Bluetooth податоци излез избор.
Вибрации на Стандардот ISO/IS2373 Моторни Стандард за Квалитет Според Вибрации Брзина Квалитет Ранг Рев(rpm) H : високо на вратило(mm) Максимална брзина на вибрации rms(mm/s) 80 132 225 Нормално 600~3600 1.8 2.8 4.5 Добра(R) 600~1800 0.71 1.12 1.8 1800~3600 1.12 1.8 2.8 Одлична(S) 600~1800 0.45 0.71 1.12 1800~3600 0.71 1.12 1.8
Спецификација Сензор 2 Piezoelectric Transducers Мерен Опсег за Забрзување 0.1~400m/s⊃2; 0.3~1312ft/s⊃2; 0.0~40g Еквивалент Врв Брзина 0.01~400mm/s 0.004~16.0 инчен/s True RMS Зафатнина 0.001~4.0 mm 0.04~160.0 мили Противвредност, Врвот-врвот Фреквенциски Опсег за Забрзување 10 Hz~10k Hz Брзина 10 Hz~1k Hz Зафатнина 10 Hz~1k Hz Точност од 5% од Читање+2 цифри Услови на работење Температура 0~50ºC Влажност Напојување 4x1.5 V AAA(А-4)Батерија Димензии 140x73x35mm Тежина 415g(Не Вклучувајќи Батерии) Стандардни Додатоци Главната Единица Piezoelectric Transducers Моќен Ретки Земјата Магнет Сонда(Конус)&Сонда(Сферични) за Носење(B04) Прирачник Книга Опционални Додатоци Слушалки RS-232 C Кабелот за Податоци со Софтвер Bluetooth Податоци Адаптер со Софтвер
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Повеќе информации

Бренд Име:
cnlandtek
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VM6380-2
Сензор:
2 Piezoelectric Transducers
Брзина Мерен Опсег:
0.01~400mm/s 0.004~16.0 инчен/sTrue RMS
Забрзување Мерен Опсег:
0.1~400m/s2 0.3~1312ft/s2 0.0~40g Еквивалент Врв
Зафатнина Мерен Опсег:
0.001~4.0 mm 0.04~160.0 мили Противвредност, Врвот-врвот
Брзина Фреквентен Опсег:
10Hz~1kHz
Забрзување Фреквентен Опсег:
10Hz~10kHz
Зафатнина Фреквентен Опсег:
10Hz~1kHz
Точноста:
5% за Читање+2 цифри
Напојување:
4x1.5V АА(UM-3)батерија
Работни услови:
Температурата 0~50C Влажност

Најдобрите понуди во категоријата