Tsai Фан Електрично Автоматско Топката Вентил 2 Начин Нерѓосувачки Челик NPT/BSP 1/4 AC/DC9V-24V 3 Жици Вентил За вклучување/Исклучување 5 Дик CE/IP67

Tsai Фан Електрично Автоматско Топката Вентил 2 Начин Нерѓосувачки Челик NPT/BSP 1/4 AC/DC9V-24V 3 Жици Вентил За вклучување/Исклучување 5 Дик CE/IP67

DEN 1480.00
DEN 1644.48
 

Това е достапна
Износ


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
**************************************************************************************** Опис : Производ големина : BSP/NPT 1/4", DN8 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик 304 Работен Напон : DC/AC9 V-24 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR3 03 Жици (3 Жици) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤80 MA (500 m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~100° Прирачник Замени : Да Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 **************************************************************************************** ****************************************************************************************
****************************************************************************************
Апликации :
HVAC
Фан серпентина
Централна Воздух за условен Систем
Вода Heter
solor греење на Вода
За третман на вода
вода автоматска контрола на Опрема
Замена на електромагнетниот вентил,особено кога електромагнетниот не можат да работат сигурно
****************************************************************************************

Повеќе информации

Спецификација:
DN8 BSP Thread, DN8 NPT Thread
Напон:
ACDC9V-24V
Жици За Контрола На:
CR303
Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Бренд Име:
Tsai Фан
Број На Модел На:
TF8-S2-Б
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Порт Големина:
DN8
Actuator Режим:
Со Manual (Рачно) И Настава
Standard or Nonstandard:
Стандард
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
моќност:
AC/DC9V-24V електричен мотор
Големина:
1/4
Тема:
BSP или NPT
Напон:
AC/DC9V-24V
Вклучување/Исклучување На Време:
5 дик
Вртежен момент:
2 Nm

Најдобрите понуди во категоријата