CE, IP67 Квалитет 2/5 Жиците на електричната Енергија, Нормално, Блиски/Отворен Вентил Со Упатство Замени TF25-B2-B, AC/DC9V-24V 2-Начин DN25

CE, IP67 Квалитет 2/5 Жиците на електричната Енергија, Нормално, Блиски/Отворен Вентил Со Упатство Замени TF25-B2-B, AC/DC9V-24V 2-Начин DN25

DEN 1369.00
DEN 1537.92
 

Това е достапна
Износ


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
****************************************************************************************
**************************************************************************************** Производ Модел : TF25-B2-Б (со мануелна замени) Клучни Зборови : Месинг 1" Моторните Вентили, 2 Пат Електрични Shut-off Вентил
Производ големина : BSP/NPT 1", DN25 Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : DC/AC9 V-24 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR202 или CR502 (Со сигнал повратни информации) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤80 MA (500 m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Да Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 ****************************************************************************************
Нормално Отворен Вентил :
Вентил пак да го затвори позиција кога се поврзете на 9-24 V моќ.
Вентил се враќаат назад за да се отвори позиција кога 9-24 V исклучување.
Нормално Блиску Вентил е спротивното.
****************************************************************************************

Повеќе информации

Спецификација:
NPT DN25 Thread, BSP DN25 Thread
Напон:
ACDC 9V-24V
Жици За Контрола На:
CR202 Нормално Отворен, CR202, Нормално, Блиски, CR502 Нормално Отворен, CR502 Нормално Блиску
Порт Големина:
DN25, 1
Actuator Режим:
Со Manual (Рачно) И Настава
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Топката
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
TF25-B2-Б
Притисок:
1.0 Mpa, 10Bar, 135psi
моќност:
AC/DC9V-24V
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Производот:
ТФ Моторните Топката Вентил
отворена/затворена време:
5 дик
вентил тип:
2 начин
прирачник замени:
Yes
позиција индикатор:
Yes
Функција:
Нормално Отвори/Затвори Вентил
вентил нишка:
BSP или NPT
сертификација:
CE, IP67
Контрола На Проводници:
2 /5 Жици
опрема материјал:
метал опрема

Најдобрите понуди во категоријата