Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
2-pack T8 BLB - 15 Вати Fluorescent UV Blacklight Сина Линеарна Цевка Замени цевка 18 во Должина База Тип G13 (bi-pin) и УВА

2-pack T8 BLB - 15 Вати Fluorescent UV Blacklight Сина Линеарна Цевка Замени цевка 18 во Должина База Тип G13 (bi-pin) и УВА

DEN 427.00
DEN 427.20
 

Това е достапна
Износ


Почитувани купувачи
Кога ќе се Примени на сијалица и да се провери дали тоа може да светне, ако не, ве молиме проверете ја вашата светилка сопственикот, или да го замени светилка сопственикот со нова, повеќето светилки дека не може да светне се должи на светлината база не се адаптираат светилка сопственикот. Секој светилки се провери внимателно пред shiping.Благодарение Гаја Карактеристики A. Тип : F10 T8 BLB Должина : 330 MM Б . Модел : F15 T8 BLB Должина : 450 MM C . Модел : F 20 T8 BLB Должина : 600 MM УВ флуоресцентни црна светилка лак енергија може да се претвори во долго-бранова УВ-бенд на ултравиолетово зрачење, на зрачење на 340nm да 380nm УВА бенд, чија централна вредност е 365nm, сино-црна стаклена цевка, тоа е транспарентен да видливата светлина помалку , но тоа не влијае сјај Цел : . индустриски лепак лекување, волфрам руда идентификација, флуоресценција откривање, биолошки полимеризација, масло откривање, минерални истражување, кривични детектив, текстилната индустрија, археологијата, медицински, фаза, ноќни клубови, театри, и јачина на осветлување. 1. Многу руда ќе fluoresce под ултравиолетова светлина, емитираат различни флуоресцентни под ултравиолетово зрачење на различни бранови должини, а во исто ултравиолетово зрачење, хемиски состав на различни руди, емитуваат флуоресцентна боја ќе бидат различни, па затоа, стана руда УВ откривање важна алатка. 2. Со УВ светлина, побудување на нафта супстанции fluorescing карактеристични за откривање на гранџ / дамки на работното парче. 3. Evaluators нив ги користат за откривање на автентичноста на антиквитети. Постојат многу пигменти кои содржат фосфор, тоа ќе сјај под ултравиолетова светлина, и најголем дел од старите боја е не содржат фосфор. 4. Одржување на персоналот да ги користите за да се идентификуваат невидливи пукнатини машини - со внесување на мала количина на флуоресцентна боја во гориво за понудата и употребата на ултравиолетова светлина сјае тоа. 5.Службениците за спроведување на законот можат да ги користат за да се идентификуваат автентичноста на пари. Соединетите Држави и многу други земји во нивните големи деноминација со невидливи флуоресцентна лента, тие само се појави под ултравиолетова светлина. 6. Судска научниците ги користите за да се анализира на лице место. За отпечатоци од прсти, на пример, тие се обично попрскана со флуоресцентна боја под ултравиолетова светлина. Така што тоа може полесно отпечатоци од прсти

Повеќе информации

Тип На Објект:
Ултравиолетови Сијалици
Карактеристики:
blacklight сина
Бренд Име:
coospider
сертификација:
CE,CCC
Прозрачна Флукс:
365nm
Боја Temp(К):
365
Гаранција:
1
Број На Модел На:
10w 15w 20w
Просечен Живот (часот):
8000
Напон:
110-240V
T8 флуоресцентни црна, светло сина:
Линеарни T8 BLB флуоресцентни blacklight сина
База Тип:
G13 Bi-pin
моќност:
10w, 15w, 20w
користат за:
фаза перформанси
Затворен Инсекти Убиец Комарец Zapper:
Штетници Грешка Zika Вирус Комарец Инсекти Убиец Го Исклучите Zapper Стапица
посебни 365nm светилка привлече инсекти:
тоа исто така може да работи како убава nightlight во ноќта

Најдобрите понуди во категоријата