Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
10A DC-DC Прилагодливи CC CV Чекор ДО Напојување на Модулот Двоен LCD Дисплеј + Случај dc-dc Зголеми конвертор

10A DC-DC Прилагодливи CC CV Чекор ДО Напојување на Модулот Двоен LCD Дисплеј + Случај dc-dc Зголеми конвертор

DEN 542.00
DEN 570.72
 

Това е достапна
Износ

Параметри :
Влезен Напон : DC 10 V-32 V
Излезен Напон : DC 10 V-60 V Континуирано прилагодливи (се однесува само на влезниот напон е помалку од излезниот напон повод, може да не ги префрлуваат)
Внесување на струјата : Max 16 A (Повеќе од 8 A. Ве молиме да се зголеми на топлина дисипација)
Излезна Струја : Max 8 A (Повеќе од 4А -, ве Молиме да се зголеми на топлина дисипација)
(Поврзани со влез и излез осипување напон, поголема осипување напон помал од излезна струја)
Излезна Моќност : Макс 90 W во природните ладење, Max 150 W во зголеми на топлина дисипација.
Модул Својства : не-изолирани чекор-up модул ЗГОЛЕМЕТЕ
Постојана Тековната Излез Опсег : 0.3-8 A
Работна Температура : -40'C-+85 C (кога температурата е премногу висока. ве молиме да се зголеми на топлина дисипација)
Работна Фреквенција : 150 KHz
Конверзија Ефикасност : До 95% (ефикасност на влез и излез напон, струја. осипување напон поврзани)
Краток Спој Заштита : Yes (текст 15 A осигурач)
Текст Обратна Поларитетот Заштита : None (Ако треба, ве молам, инсталирајте диоди со себе)
Аутпут Индикатор : со индикатор за полнење, полнење жолта, Полна сина.
Анти-анти-наводнување Излез : Да
Конекција : терминали или лемење терминали, ВО е влез, ИЗЛЕЗ е излез
Модул Димензии : 80x53x35 L*W*H
Тежина : 135g
Калибрација :
Овој модул има калибрација функција, не се грижи за проблемот на неточни мерења. Ако најде точни мерења на локации, може да ги користите следниве методи на калибрација. Само за прв пат со користење на калибрирани еднаш!
Напон Калибрација : кога исклучете статус, да ги задржи притиснете "set" копчето. на моќ, внесете го напон calibration mode. потоа на LCD екранот почнува да трепка. ослободување на "сет" копчето, притиснете на "Сет" копчето за да ја зголемите, притиснете го копчето "ENT" копчето до редукција, додека калибриран да правилниот влезен напон. На пример : влезниот напон е 12.65 V, тогаш напонот беше спонзор прилагоди за да 12.65 V. потоа автоматски се зачувуваат по 2 секунди, исклучете,калибрација е завршена!
Специјална Настава :
Некои клиенти повратни информации дека излезниот напон на модул не може да се прилагоди Кога тие само ги прима објект, тоа е затоа што модул factory default излезниот напон на околу 20 V. Кога ќе се судрите со овој проблем. Ве молиме спротивно ротација ADJ-V potentiometer 10 круга или повеќе, додека напонот вредност промени, тогаш модул може да биде соодветно прилагодување на напон.
Поставување На Настава :
Подесување копче за да го поставите екранот јазол, имаат три вида :
1,F-0 режимот, Екранот излезен напон :
2, С-1 јазол : Приказ влезен напон :
3, С-2 режим : Наизменични екранот влезен или излезен напон
Инструкции : Притиснете го копчето "ПОСТАВИ" копче за да го циклус преку три display modes, соодветниот индикатор ќе биде вклучен или исклучен, потоа притиснете го копчето "ENT" копчето за да се спаси и излез. ако посебна притиснете 'ENT" копчето за да се префрлите позадинско осветлување на LCD екранот.
Користење На Инструкциите :
Прилагодување на Напон : под не-оптоварување услови, прилагодете го "константен напон potentiometer ADJ-V", така што излезниот напон достигне вредноста што сакате : на Вредноста на струјата : приклучен на оптоварување, се приспособат на "постојан струја potentiometer ADJ-јас", така што на излез тековната достигне сегашната вредност што го сакате (фабрички зададено е повеќе од 2 A, ако сакате да се прилагоди на сегашните вредност е мала. повеќе контра-стрелките на часовникот мелодија круга ќе го промени), ако вие не треба постојан струја,тоа не треба прилагодување :
Индикатор за промена на бојата настава : Полнење пак светилка тековната factory default е 0,1 време на полнење
актуелни : батерија време на полнење.

Повеќе информации

Број На Модел На:
10A
is_customized:
Yes
Бренд Име:
diymore
Употреба:
Електронски
Фаза:
Еден
Серпентина Структура:
Pls проверете опис
Калем Број:
Pls проверете опис

Најдобрите понуди во категоријата