GWUNW BY356A 0-999mA(1А) 3 малку 0.56 инчен LED цифра ammeter Тековната Панел Метар

GWUNW BY356A 0-999mA(1А) 3 малку 0.56 инчен LED цифра ammeter Тековната Панел Метар

DEN 144.00
 

Това е достапна
Износ


Технички параметри
Мерен опсег : 000-999m A
Оперативен temperatur : -10℃~60℃
Работен напон : DC5 V * 1
Работат на струјата :
Точност на мерење на : 0.3%(+/-2) * 2
Мерење на отпорност : 0.03 Ω
Освежете го оценувате : 3 пати/втор
Нето тежина : 30g
Display mode : 3 малку 0.56 инчен LED
Целокупната димензии : 48 x 29 x 25 mm (L*W* H)
Отворање големина : 45.5 ММ*26.5 mm
Доведе жица должина : 13 CM
*1 : инструмент може да работи во dc4-28v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот. Ве молиме да користите 5 V напојување.
*2 : Во најлош случај, грешка е ништо повеќе од 5m A. Во принцип, Под нормални околности, грешка не е поголема од 3m A .
Режим на конекција : потенки линија е снабдувањето со електрична енергија за инструмент. На подебели линија е мерење на пристаништето. Тест демонстрација : Опис : демонстрација објект е 1 опсег , различни спектар децимална точка позиција не е исто. Ве молиме да користите "Технички параметри" во воведот! Опис : демонстрација објект е 1 опсег , различни спектар децимална точка позиција не е исто. Ве молиме да користите "Технички параметри" во воведот! Овој инструмент усвојува патент технологија на нула корекција на оперативниот засилувач применува во нашата компанија. Тоа може да се реализира автоматска клириншка 0. Кога мерката е актуелен 0, на екранот ќе биде 0 !!!

Повеќе информации

Мерен Опсег:
0-999mA
Големина:
48mmx29mmx25mm
Температурата На Работа:
-10 степени~60 степени
Напон:
DC5-12V
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BY356A-1A
Точноста Класа:
0.5
Бренд Име:
GWUNW
Димензии:
48 x 29 x 25 mm (L*W* H)

Најдобрите понуди во категоријата