Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Рачно изработени секси бело латекс чорапи гума долго порибување плус големина топла продажба

Рачно изработени секси бело латекс чорапи гума долго порибување плус големина топла продажба

DEN 1811.00
DEN 1968.00
 

Това е достапна
Износ


Пакетот вклучува : 1pair чорапи
Залепени рачно изработени од 100% чист латекс, дебелината е 0,4 mm
Pls. изберете ја вашата големина, како на подолу големина на табелата во "cm" :
Боја на графикон :
Носење
Во принцип латекс облека се дизајнирани да бидат тесни-монтирање. Затоа тие може да биде тешко да се стави на без помош на лубрикант. Постојат 3 главни методи на подготовка на латекс catsuit за носење. (1) Лесно прашина внатрешноста на облека со talc пред ставање на, бидејќи скитници talc и прашина е многу видливи против гума.
(2) Употребата на силиконски-лубрикант, како што се "Ерос Bodyglide" или "Ерос Култот Облекување Помош". Нанесете тенок слој во внатрешноста на облека и вашата кожа, ако е потребно.
(3) третиот метод на намалување или елиминирање на високо триење на латекс кога облекување е да chlorinate гума.
Гума лесно можат да бидат означени или искинати со ноктите ако прекумерна сила се користи при влечење на вашата облека. Бидете сигурни дека вашата облека е добро подмачкано или talced. Вие исто така може сакаат да носат еден пар на светлината памучни ракавици за да се избегне било каква штета
Кога се справувате со латекс со голи раце бидете сигурни дека тие се чисти пред да дојдат во контакт со вашата облека. Бидете свесни дека гума може да бидат обоени трајно браун ако во контакт со бакар, месинг или бронза - се грижи со бакарни монети
Никогаш не се изложуваат на латекс да етерични масла
Никогаш не се изложуваат на вашата облека да гол пламен и оган што гори гума
Полирање
Вашата облека ќе се доставуваат до вас од unshined. Да блесне, ние ви препорачуваме да се користат силиконска основа полски, како што се "Ерос Bodyglide" или " Ерос Култот Облекување Помош
Никогаш не сјај за користење на мебел полски и да се избегне на база на масло масла и креми како овие уништи гума.
Не се фаќа за надворешната површина на вашата облека премногу тешко, или со груба ткаенина, како на сјајни површини може да бидат трајно рбет.
Чистење
Може да ги гума облека во чиста, млака вода. Избегнувајте детергенти и сапуни. Секогаш ја избрише секоја солза од вишокот на вода со мека крпа и оставете го да се исуши рамни или спушти слушалката за да се капе сува. Гума може да биде изгребани ако протри премногу тешко, па бидете нежни.
Никогаш не ја собори сува, суво чистење или железо вашата облека.
Складирање
Латекс облека најдобро се чуваат спушти слушалката во шкафот далеку од извори на топлина, светлина (особено светли сончева светлина и силна УВ светлина која ќе се деградира светло обоените алишта), метал, масла, растворувачи, greases и оган. Избегнувајте влажни услови на чување, Испорака На основен носач се користи, е Кина Пост Регистрирани Воздухопловната, ако треба објектот итно, ние силно препорачуваме да плати 16 екстра за забрзување на ИЗРАЗИ , Кои се околу 15 дена .
Се враќа
Ако не сте задоволни со производот кој сте го добиле, ве молиме контактирајте со нас, и ние ќе се обидеме да се реши тоа за вас. ние нема да ве остави незадоволни поради нашите грешки.
За Повратни информации : Feedback е многу значаен за двете од нас, ако сте задоволни со нашата објект и службата, ве молиме помогнете да ја објавите позитивна повратна информација за нас, ние ќе го прават истото за вас. Љубезно се напомене дека ние не прифаќаме негативни повратни информации. Ако сте незадоволни со нашите објектот, ве молиме да не ни даде негативна повратна информација веднаш, ве молиме контактирајте со нас прво, ние ќе ви даде брз решение.

Повеќе информации

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL
Тип На Објект:
Телото Одговараат На
Шаблон Тип:
Цврста
Пол:
Жените
Бренд Име:
LarpGears
Материјал:
Латекс
Материјал:
100% чиста латекс
Дебелина:
0.4 mm
боја:
Било на боја шема
Големина:
Standard size or custom made
Обработка:
100% рачно изработени
Сопствени направени _?:
Да, тоа ќе потрае повеќе 15days

Најдобрите понуди во категоријата