Прекрасна детски Креативен LED Таванот Светлина Железо Спалната соба Студија Таванот светилка 110-240V

Прекрасна детски Креативен LED Таванот Светлина Железо Спалната соба Студија Таванот светилка 110-240V

DEN 3229.00
DEN 4305.60
 

Това е достапна
Износ


Стил : модерен минималистички
Абажур материјал
Соодветно место : студија, спална соба, трпезарија
Главното поле на примена : Home / деловни простории
Напон : 110 - 240 V (V)
Просечниот животен век : 10000 (H)
Преглед димензија : 480*340*9mm (mm)
Тип на прекинувач : push копчето / далечински управувач
Извор на светлина тип : LED светилка
Светилка сенка форма
Бројот на извори на светло : повеќе од 20
Површина : 15 квадратни метри -30 метри квадратни на зрачењето
Извор на енергија : нема flash LED 24 вати (W)
Светла боја :
Позитивни бела светлина / прекинувач
Топло бела / прекинувач
Три боја затемнување / Switch + далечински управувач
Stepless затемнување / Switch + далечински управувач

Повеќе информации

Боја На Каросеријата:
Позитивни бела светлина, Топло бела светлина, Три боја на светлина, Electrodeless dimmin
Тип На Објект:
таванот светла
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,PSE,ССА,CCC
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Материјал:
acryl
Бренд Име:
HSHIXINMAO
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број на извори на светлина:
> 20
Техника:
обложено
Употреба:
За итни случаи
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
Број На Модел На:
L480*W340*H90mm
Осветлување Област:
15-30square метри
Карактеристики:
Safe + заштеда на енергија + нагласени
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Арт Деко
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Заврши:
Никој
Примена:
Дома Мебел
Напон:
110-240V

Најдобрите понуди во категоријата