CHYI Вистински Bluetooth 3.0 RF Безжична Тастатура Со Touchpad глувчето Ултра Тенок Мини Допир Подлога За PC Smart TV IPTV Андроид во ЖИВО

CHYI Вистински Bluetooth 3.0 RF Безжична Тастатура Со Touchpad глувчето Ултра Тенок Мини Допир Подлога За PC Smart TV IPTV Андроид во ЖИВО

DEN 1079.00
DEN 1199.04
 

Това е достапна
Износ


CHYI Вистински Bluetooth 3.0 RF Безжична Тастатура Со Touchpad глувчето Ултра Тенок Мини Допир Подлога За PC Smart TV IPTV Андроид во ЖИВО
Пакет се вклучени :
1 x Безжична Bluetooth Мини Тастатура
1 x USB Кабел за Полнење
1 x Упатството за
Спецификација :
100% сосема нов и висок квалитет со целата парче ABS задниот поклопец.
Брусен метал текстурирање тастатура панел е анти-пропадна и ви дава чувство на висока класа.
Пренослив, ултра тенок и многу удобен за вас да го носат да патуваат или да оди на бизнис патување.
Тоа може да се користи со smart телефон, таблет, лаптоп и десктоп компјутер.
Користете Bluetooth Модул 3.0,со стабилен квалитет.
Мала тежина, тивко тастатурата, вода-доказ, прашина-доказ
Режа вид тастатура, брзо пишување, добро чувство.
Микро интерфејс, лесно да се наплатат.
Заштеда на енергија тастатура режим на спиење
Екран На Допир Панел Функција :
Default во нумеричката тастатура функција.
Се движат од страна на прст од средната точка за да се Остави, да влезе во глувчето функција на владата;
Се движат од страна на прст од средната точка за да во Право, да влезат во нумеричката тастатура во режим
Глувчето режим функција листата :
Еден прст потег : на курсорот на глувчето лизгачки акција
Еден прст кликнете : левото копче на глувчето
Двоен-прст кликнете : средно копче на глувчето
Три-прст кликнете : десното копче на глувчето
Двоен-прст leftward : Страница-up
Двоен-прст rightward : Страница надолу
Двоен-прстот до&долу : Скролувајте нагоре & Копчето надолу
Карактеристики :
Количина : 1
Bluetooth верзија : 3.0
Работното Растојание : 10m
Оперативен Фреквенција : 2.402 GHz-2.480 GHz
RF-Каналот : 79
Операција Напон : 3.0-5.0 V
Работат На Струјата :
Спиење Актуелни :
Време на полнење : 4 часа
Литиум Батерија Капацитет : 300 m AH
Непрекинато работно време : 40 часа
Време во мирување : 60 денови
Литиум Батерија Живот : 3 година
Клучни живот : 5 милиони потези
Температурата На Работа : -5-+40 C
Димензии : 299*95*18mm
Нема. од копчиња : 83 копчињата+ 18 touch keys
Боја : Бела/Црна.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме Контактирајте со нас да Нарачате Bluetooth Dongle првата ако вашиот компјутер без Bluetooth Функцијата. (Bluetooth Dongle не е вклучена)
Објектот слики :
Испорака метод :
Нормално US$5 или помалку, ќе биде испратен од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , нерегистрирани mail само може да се следи во Кина, нема дестинација информации. Ако ви треба брза испорака начин за цел помалку US$5, Pls контактирајте со нас пред да нарачате, ние може да обезбеди DHL, fedex, UPS-от, EMS и други комерцијални курир, ви благодариме!
Времето во транзит :
Кина пост воздух mail нормално објектот ќе пристигне во рок од 15-25 работни дена откако ќе бидат поставени.
Некаде за царинска или времето проблем тоа ќе биде одложен неколку дена,тоа може да биде до 30-45 работни дена.
Увозни давачки :
Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Ние ќе се направи сите стоки, како подарок со ниска вредност. Ако во вашата земја се уште треба да се плати царина. Тоа е вашата чест и одговорност.
Една година гаранција од денот ќе добиете предмети.
Било дефект за gurantee предмети, ние ќе слободно поправка или замена на предмети. Додека купувачот само одговорни за превозот на товар.
Драги Ценети Клиенти,
Ви благодариме за изборот на CHYI производи. Ве молиме љубезно им помогне провери стоката состојба пред да потпише за пакет. Ако какво било прашање во врска со стоката, правење фотографии или vedio, контактирајте со нас пред отворањето на спорот, проблеми ќе биде решен во прв пат.

Повеќе информации

Бренд Име:
CHYI
Тип:
Bluetooth Безжична
Примена:
Десктоп,Лаптоп,Број,Таблет
Тастатура Стандард:
101 Клучеви
Јазик:
Англиски
Работата Стил:
Механички
Број На Модел На:
WS0049
Интерфејс Тип:
Bluetooth
Стил:
Тенок
Врвка За Околу Поддршка:
No
Пакет:
No
Полна Големина тастатура:
Yes
Напојување:
Вграден-на полнење на батеријата
димензија:
299*95*18mm
Примена:
Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, на Smart TV, IPTV, Таблет, Телефон
Место на Потекло:
Кина (Mianland )
Wi-Fi Опсег:
Во рамките на 10M
боја:
Црна, Бела
Име:
CHYI Вистински Bluetooth 3.0 RF Безжична Тастатура
Нето тежина:
180g
Копче-Материјал:
Режа-Да Се Префрлате
Функција:
Touchpad глувчето Ултра Тенок Тастатура

Најдобрите понуди во категоријата