2x H4 Автомобил LED Светлата H1 H3 H7 H11 9005 9006 Xenon 6000k Белата Автомобил Led Глава Светлина Глобуси Светилки Светилка Магла Светлина Hi/Lo

2x H4 Автомобил LED Светлата H1 H3 H7 H11 9005 9006 Xenon 6000k Белата Автомобил Led Глава Светлина Глобуси Светилки Светилка Магла Светлина Hi/Lo

DEN 815.52
 

Това е достапна
Износ


Fitment : H1 H3 H4 H7 H11 9005 9006 Главата Светлина/Магла Светлина Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Моќност(W) : 6 0 W(30 W/Сијалица) Температура на Бојата : Белата 6000 K Работа Напон(V) : DC12-24 Агол на Гледање(θ) : 360 Материјал : Алуминиум Употреба : Раководител Светлината/Магла Светлина Карактеристики : Предностите на led авто главата светилка : IP68 Водоотпорен : уште работи добро под тешки услови. Супер светло. Заштеда на енергија : 20w КОЧАН/LED сијалица е светло како 70w халоген сијалица. Долго осветлување растојание : 6000 K боја температура, 300 метри осветлување далечина. Долг животен век : Напредни топлина дисипација структура, до 50000 часа долг животен век. Иновативниот дизајн на кочан/led авто главата светилка : Интелигентни изгради - во чип : удобен, стабилен брз smart control. Алуминиум ладење перка : брзо топлина дисипација. Изглед : висока оцена , Убави, луксузни. Пакетот Вклучува : 2x автомобил Светлина

Повеќе информации

Тип Socket:
H1, H8H9H11, H3, H7, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Извор На Светлина:
КОЧАН
Автомобил модел:
H1 H3 H4 H7 H11 9005 9006
Бренд Име:
RJOKTEAM
Напон:
12V
Автомобил Марка:
H1 H3 H4 H7 H11 9005 9006
Wattage:
30W

Најдобрите понуди во категоријата