Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Пар LED Сијалица H8 H9 H11 H16(JP) Магла Светлина светилки drl Дење Работи Светлина За Ауди А3 А4 А5 S5 A6 П5 Q7 TT B6 Б8 B7 C5 A6 80 А1 Q3 100

Пар LED Сијалица H8 H9 H11 H16(JP) Магла Светлина светилки drl Дење Работи Светлина За Ауди А3 А4 А5 S5 A6 П5 Q7 TT B6 Б8 B7 C5 A6 80 А1 Q3 100

DEN 1152.00
DEN 1439.52
 

Това е достапна
Износ


Пар LED Сијалица H8 H9 H11 H16(JP) Магла Светлина светилки drl Дење Работи Светлина За Ауди А3 А4 А5 S5 A6 П5 Q7 TT B6 Б8 B7 C5 A6 80 А1 Q3 100
Детали
Приклучок Тип : H8 H9 H11 H16(JP)
Светла Боја : 6000 K Белата
Работен Напон : DC12 V-24 V
Led Количина : 16 Pcs w/ Остри Чипови
Чип Моќност : 80 W
Cunsumption Моќ : 15 W
Lumenous : 2000 LM
Домување Материјал : Алуминиум Легура
Животниот век : 50.000 часови
Работа Темп : -40'C - +200'C
гаранција : 1 година
Карактеристики
100% Сосема нов и висок квалитет!
Исклучително долготраен живот
Ултра сјајна и издржливи светилки
Лесно Plug & Play инсталација
Најдобра замена за светла за Магла, Дење Работи Светла. (може да не се компатибилни главата светла.)
За Некои Автомобили(Европската Автомобили),Тоа ќе покаже порака за грешка, кога само инсталирате led диоди.Ако ние ги користиме на Canbus Decoders,проблемот ќе биде решен.
Пакетот вклучува
2 x LED светилки + 2x Decoders
Нашите предности
Нашата фабрика е професионална производител на led осветлување кое се наоѓа во провинцијата Guang Dong. Ние
има стотици предмети доведоа автомобил светла. Ако ви треба нашиот каталог, ве молиме контактирајте ме. Многу благодарам!
1) Фабриката и цената :
Ние се вистински професионални производителот со 6years од 2007 година, ние секогаш се постојан добавувач на
некои Кинески трговското друштво.
2) Квалитет :
Ние може да ветуваат добар квалитет, нашите клиенти allways задржи бизнис со нас.
3) ОЕМ :
Ако сакате да направите вашиот сопствен модел, сопствени пакување,сопствени LED чип, ве молиме да ги понудите вашите дизајн, може да
се произведуваат за вас!
4) НОВИ производи :
Ние секогаш обидувајте се да ја дизајн на НОВИОТ модел да се направи производи повеќе убава и светла, и ние дизајниравме
некои модели. Плаќање
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата
процесор ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Испорака
1) ПРЕВОЗОТ ВО СВЕТОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.
3) Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4) На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5) УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати
може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6) Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе песна
на пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7) врз основа на акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв достапни
магацин за брза испорака. Враќање/Поврат
1) Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена да се вратат од датумот дека таа е примена. Ако овој објект
е во ваша сопственост на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ НЕ ЌЕ ИЗДАНИЕ ШТО НАПЛАТА
ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2) Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот
следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3) Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба
и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот ја откажете
трансакцијата од aliexpress.

Повеќе информации

Тип Socket:
H8, H9, H11, H16(JP)
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Wattage:
850LM
Чип Собранието Тип:
SMD
Бренд Име:
SAARMAT
Автомобил модел:
За Ауди BMW Мерцедес Фолксваген ФОРД
Автомобил Марка:
За Hyundai Nissan Mazda Chevrolet

Најдобрите понуди во категоријата