Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Alexzendra Линија Краток Свадба Фустани Цвет Нивоа Кавга Плажа Невестата Фустани Плус Големина Vestido де noiva

Alexzendra Линија Краток Свадба Фустани Цвет Нивоа Кавга Плажа Невестата Фустани Плус Големина Vestido де noiva

DEN 6005.00
DEN 6672.00
 

Това е достапна
Износ


1. Како чесен продавачот, ние гарантираме фустан ќе биде 90%-95% исто како и оригиналната слика што е прикажано(ако имаме во прилог на вистинска слика, ние може да гарантира 100% на совпаѓање).Ако сакате 100% точно истите, ве молиме да го прости. Нема две токму истата остава во светот. Ние не може да гарантира, затоа ве молам не го оставајте цел ако сеуште инсистира 100% сличност. Ви благодариме за вашето разбирање.
2. Венчаница не се некои додатоци како што се превези, ракавици, petticoat внатре и така натаму. Наддавање е само за облека! Ако сакате додатоци, ве молиме контактирајте со нас!
3. Ние ви препорачуваме да изберете чипка која е подобро да се прилагоди на големината за да одговара на вашето тело подобро.
4. Фустан може да се направи во сопствени големина, боја, дизајн. Ние силно препорачуваме да се најде професионални се прилагоди за да се измери за вас внимателно по Обичај Мерења Упатство пред купување на gown онлајн.
5. Фустаните кои ги имаме во акции се сите стандарди за големината, од големина од 6 до 16. Ние треба за 3-5 дена за да испратите фустан. Ако сакате ни да обичај се направи овој фустан, целиот сопствени направени процес(од денот ние го добиете вашиот плаќање и мерења) ќе се 6-8 работни дена(Итни налози, освен).
6. Пред ставање на ред, ве молиме да ги прочитате сите наши огласи внимателно, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас
За големината, можете да изберете стандардна големина од нашата веб страница,или да ни ги испратите вашите сопствени вистински детали мерења, ако сакате да се облекуваат обичај прави со сопствената големина, ве молиме обратете се на погоре мерка gide и ни даде големина како што следи : 1. Биста = CM/2 Инчи. Половината = CM/3 Инчи. Колковите = CM/4 Инчи. Рамо до рамо = CM/5 Инчи. Шупливи До Подот Без Чевли = CM/6 Инчи. Природна Висина без Чевли = CM/7 Инчи. Висина со Чевли = CM/8 Инчи. Брадавица да Брадавица = CM/9 Инчи. Арм Дупка = 10.Арм Должина = CM/Инчи 11.Фустан Затворање (Патент или Чипка)= (Обично препорачуваме слика show) 12.Фустан во Боја ( ве Молиме изберете Боја Бр. од нашите Боја Шема) : Боја НЕМА.# = 13.Носат Датум =
Кога ќе palce цел, обично, вие треба да ги обезбеди следниве мерења : Биста, Половината, Колковите, рамо до Рамо, Шупливи да Полите, Природна Висина, Висина со Чевли, Брадавица да Брадавица.
Како што е меѓународниот превозот услуга, време на испорака и поштенски се разликуваат од различни региони. Најефикасен курир ќе се применува.
За пример
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во intem цена или превозот цена. Овие трошоци не продавачот одговорност. Обично пишуваме ниска цена за да се избегне царинската за вас, но некои земји се многу строги со ова. Така pleease проверете со вашиот земјата царинска испостава termine што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Враќање & Размена Политика
Имаме лесно враќање/размена процес! Ако не сте целосно задоволни со објектот
(вклучувајќи квалитет на проблемот, а не вистинската големина, итн.)
Враќање & Размена На Барања
Производот мора да биде unworn и во оригинална состојба, дури и откако се обиде на за одговара и големина.
Нема Враќање : Носи, Миризливи, Измени или без оригинален Бренд&Етикети.
Не се вклопуваат за вас(со погрешна големина), квалитетот проблем
Нема Враќање : Сопствени-направи Мал или Плус Големина и Направени за да ги Спецификација. Тоа е купувачите одговорност за плаќање на враќање или размена на поштарина.

Повеќе информации

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W, Custom Size
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
No
Моден Елемент:
Кроена
Вграден Градник:
Yes
Назад Дизајн:
Патент
Бренд Име:
Alexzendra
Деколте:
Лажичка
Свадба Фустан Ткаенина:
organza
Број На Модел На:
LT007
Sleeve Стил:
Редовни
Декорација:
Цвеќиња,Нивоа
Воз:
Никој
Половината:
Природни
Вистински Слики:
Yes
Фустани Должина:
Колено-Должина
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Силуета:
А-Линија

Најдобрите понуди во категоријата