РКА Аналоген во Дигитален Оптички Toslink Коаксијален Аудио Конвертор Адаптер за во ЖИВО за Xbox 360 DVD

РКА Аналоген во Дигитален Оптички Toslink Коаксијален Аудио Конвертор Адаптер за во ЖИВО за Xbox 360 DVD

DEN 438.00
DEN 654.24
 

Това е достапна
Износ

РКА Аналоген во Дигитален Оптички Toslink Коаксијален Аудио Конвертор Адаптер за во ЖИВО за Xbox 360 DVD
На Musou Аналоген во Дигитален Аудио Конвертор е дизајниран за било дома или професионална аудио апликација.Тоа се конвертира аналогните Лево/Десно РКА-стил аудио конекции за да дигитални S/PDIF coax или TOSLink излези.
Единицата е компактен, лесен за инсталирање и работи во широк спектар на работни услови. Ова е Аналоген на Дигитален конвертор(НЕ Можат да се користат и како Дигитални да Analog Converter),ги Конвертира аналогните стерео аудио сигнал од R/L текст да Коаксијален и Toslink излези истовремено. Поддржува некомпресирани 2-канален LPCM дигитален аудио сигнал на излез. Поддржува излез земање мостри стапка на 48 KHz. Обезбедува електромагнетна бучава-бесплатен пренос. Лесно да се инсталира и да се едноставни за ракување
Спецификации
- Текст Аудио : Стерео R/L
- Излез Аудио : LPCM
- Текст аудио приклучок : 2 XRCA(R/L)
- Излез аудио приклучок : 1 XToslink 1 XRCA(Коаксијален)
- Земање мостри стапка : 48 KHz
Пакетот Вклучува
- Главната единица (Аналоген во Дигитален Аудио Конвертор)
- Power кабел
- Упатството за КОРИСНИКОТ
За плаќање : Прифатат плаќање со Кредитна Картичка, Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддржува. Плаќањето мора да се изврши во рок од 19 дена на аукција затворање, ако не на исходот веднаш по аукција затворање, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно. Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(пакети, вредноста на декларација и др.), кога ќе направите исплата, или да испратите порака до нас.
За испорака : Сите предмети се испраќаат во светот што е можно поскоро, и ако имаш конкретни превозот барање, ве молиме кажете ни пред превозот. Ние не сноси сите дополнителни увозни давачки, даноци, ДДВ или други скриени трошоци. За да се осигура ќе плаќаат за минималните даноци, ние ќе ги прогласи за вашите производи, како подарок со пониска содржина вредност. Па ве молиме да не информирате однапред ако имате барања за содржина вредност пред превозот. Сите парцели испраќаат преку нормална пост(Aliexpress стандард превозот,CN пост,e Packet) се ограничени на тежината во рок од 2 KG,ние ќе изберете соодветен начин да се испрати.Ако вашиот парцела со прекумерна тежина, ние ќе организираме вашиот парцела преку 2 парцели. Клиенти од руската федерација,за релативната политика на својата земја,дали ве молиме љубезно напишете го вашето целосно име,полна адреса,така што ќе може да се обезбедат подобри услуги за вас,ви благодарам многу!
По продажба : ве Молиме бидете сигурни дека вашиот пакет примена е во добра состојба пред потпис тоа. Ние одбие сите на спорот кои купувачот без било комуницира со нас.Ако имате било какви проблеми со стоката или на нашата услуга, ве молиме контактирајте со нас во секое време, без двоумење, наместо на напуштање на повратни информации или отворање на спорот, и ние ќе се реши што побрзо. Нашата услуга цел е да се направи секој клиент има добар шопинг искуство. Ве молиме да ни даде позитивен фидбек & 5 ѕвезди ги видиш, што ќе им донесе подобра шанса да се развие нашата продавница. Добра повратна информација ќе се врати за вас. Предлози се добредојдени.

Повеќе информации

Број На Модел На:
Аналоген во дигитален аудио конвертор
Бренд Име:
wiistar
Пол:
женски женски
Конектор A:
R / L
Конектор Б:
Spdif / Toslink
Примена:
DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,ТВ КУТИЈА,Компјутер,Засилувач
Тип:
аудио конвертор
Име на производ:
Аналоген во дигитален аудио конвертор

Најдобрите понуди во категоријата