Топла Продажба Висока Прецизност Појас Тензија Тестер BTT-2880 Дигитални Појас Тензија Мерач на Рака Вирус Сила Мерните Инструменти Метар

Топла Продажба Висока Прецизност Појас Тензија Тестер BTT-2880 Дигитални Појас Тензија Мерач на Рака Вирус Сила Мерните Инструменти Метар

DEN 15333.00
DEN 17424.00
 

Това е достапна
Износ


Топла Продажба Висока Прецизност Појас Тензија Тестер BTT-2880 Дигитални Појас Тензија Мерач на Рака Вирус Сила Мерните Инструменти Метар
Карактеристики Овој Појас Тестер на Напон користат исклучиво Микро-компјутер LSI коло и кристално време база на понуда на висока точност на мерење. Тоа може да се користи за да се измери и да се прилагоди притисокот на времето и помошни ремени за врзување на моторни возила и други машини. Напнатоста може да се прикажат во различни стандардни и производителите' единици. Тензија граници може да се постави во инструмент, или рачно или автоматски. За време на појас тензија мерење и прилагодување, појас напнатост се прикажува на екранот. Визуелно и коишто се слушаат индикација за тоа дали тензија е во рамките на или надвор од поставите ограничувања е исто така дадено. Ова се избегнува корисникот да мора да го прочитате на екранот додека прилагодување на појас. Одбраната тензија граници, мерни единици и калибрација параметри се чуваат во меморијата на тестер, и ќе биде запаметен дури и кога инструмент е исклучен и батерии отстранети. Користете "USB излез" и "RS-232 излез на податоци" за да се поврзе со КОМПЈУТЕР. Обезбеди "Bluetooth ™ податоци излез" избор. Answer : ___________________________ Note : Тензии проверка секогаш треба да се врши во согласност со производители на возила " инструкции. Технички Параметри се Прикаже : 4 Цифри 10 mm LCD, Со Обоени LED Индикација на Висок, Низок и OK Оперативниот Принцип : 0 ~ 750 N ( Newtons ) 0 ~ 120 lb ( Килограми ) 0 ~ 77 кг ( Килограми ) 0 ~ 114 Чини Појас Ширина : До 36 mm Преоптоварување Аларм : 750 N Максимално Оптоварување : 850 N Резолуција : ± 1 Њутн или Најмалку 1 Значајна Цифра од Други Единици Точност : ± 5 % од полн обем на Податоци Излез : USB, RS-232, Bluetooth коишто се слушаат Предупредување : Piezoelectric Sounder Напојување : 4 х 1.5 AAA Големина (А-4) Батерија Димензии : 135 x 62 x 33 mm Тежина : 335 g ( Не Вклучувајќи Батерии ) Стандардни Додатоци 1. Главната Единица ............... 1 дел 2. Мерење на главата .............. 1 pc 3. За Носење ............................1 пар 4. Работата Manua(Англиски)...............................1 парче

Повеќе информации

Бренд Име:
niusiwen
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
BTT-2880
Макс Оптоварување:
850N
Појас Ширина:
До 36 mm
Преоптоварување На Алармот:
750N
Максимално Оптоварување:
850N
Резолуција:
+-1 Њутн или Најмалку 1 Значајна Цифра од Други Единици
Точноста:
+-5 % од полн обем
Оперативниот принцип:
0 ~ 750 N; 0 ~ 120 lb; 0 ~ 77 кг ;0 ~ 114 Чини
Други:
види детали

Најдобрите понуди во категоријата