MAANGE 1PCS 2017 Нов Моден Бренд Шарени Козметички Кеси Мода 3D Печатење Жените Патување Шминка Случај М3

MAANGE 1PCS 2017 Нов Моден Бренд Шарени Козметички Кеси Мода 3D Печатење Жените Патување Шминка Случај М3

DEN 90.00
DEN 120.00
 

Това е достапна
Износ


Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^-^
Козметички торба големина : 23*14*2cm Карактеристики : Погоден за Професионална употреба или Домашна употреба Лесно да се држиме прав, природна боја, рендерирање униформа Со соодветна грижа, вашите четки може да се ужива со години. Бренд : MAANGE Четки Торба Должина на Шминка Четки : Како на сликата покаже Тежина : Шарени еден 43g/ црна еден 16g Големина : Како слики покажуваат Боја : Шарени
Како да се исчисти Четки :
Неделен Секојдневно Чистење, се разгледа со користење на дневни четка за чистење, или шминка смена брише.Длабоко Чистење Неделно :
1. Држење влакната со лицето надолу, се кандидира на влакната под топла вода.
2. Нежно да се притисне надвор од вишокот вода и шминка остатоци.
3. Се применуваат пара големина количина на благ сапун и маслиново масло во вашата дланка.
4. Масажа на влакната во вашата дланка во кружни движења со млаз вода се додека водата тече јасно, бидете внимателни да НЕ го потопувајте четка.
5. Нежно да се притисне надвор од вишокот на вода со користење на чиста крпа.
6. Нека влакната се исуши во отворен простор
Напомена :
Поради светлината и на екранот разлика, точка 's боја може да биде малку поинаков од слики.
Бидејќи на различни мерни методи, може да се 1-3cm од дозволената спектар грешка.
Ве молиме да се разбере. Бидете сигурни дека ќе не't ум пред да конкурираат. '

Повеќе информации

Бренд Име:
MAANGE
Четка Материјал:
Најлон
Се Користи Со:
Се Поставува & Колекции
Број На Модел На:
Шминка Четка+торба
Рачка Материјал:
Пластични
Материјал:
Синтетичка Коса
Тип На Објект:
Шминка Четка

Најдобрите понуди во категоријата