Воена UH-1 500 Bell UH-1N Близнак Хјуи 500 Скала Fiberglass Трупот на авионот Со Оружје Лиценцирани Бел Хеликоптер Производ

Воена UH-1 500 Bell UH-1N Близнак Хјуи 500 Скала Fiberglass Трупот на авионот Со Оружје Лиценцирани Бел Хеликоптер Производ

DEN 25344.00
 

Това е достапна
Износ


Ние сме туркање на границите и вклучувајќи специјални дизајнирани страна рамки кои ќе ви овозможи да ги задржи сите на вашите механика на врвот во куче куќата.
Сите што ви треба е летање Trex 500, Хаос 500 или било Варијанта со која користи вртежен момент цевка.
Тоа е во право, Bell UH-1 N комплет вклучува голем вртежен момент цевка вози опашка систем . Првиот од својот вид. Само како да се вистински хеликоптери, овој диск систем е екстремно сигурен, одржување слободни и е исклучително брзо да го инсталирате. Нема повеќе за адаптација, затегнување појаси, како и подмачкување на диск системи. Ова е приклучокот n игра system и е сон да се инсталира.
На посебно дизајниран од страна рамки се дизајнирани да понудат 2 уникатни карактеристики.
1. За да се намали пренос овозможувајќи за вртежен момент цевка да патуваат преку пониски опашка бум
на хеликоптер. Ова отсекогаш била проблем со најмногу воени хеликоптери.
2. Веројатно повеќето револуционерен дизајн во размер хеликоптери, овие рамки им овозможи на целиот
механички систем да биде скриена во внатрешноста на куче куќата само како вистинска хеликоптери.
Ова овозможува да ги барате некоја навистина скала хеликоптер. Нормално механика ќе го земе целиот
трупот на авионот област, оставајќи нема простор за кабини, задните седишта итн. Тоа е се менува со
РК Aerodyne е новиот дизајн на рамка.
Најголемиот дел од работата е направено за вас. Пред drilled дупки за лесно инсталирање на опрема за слетување.
Сите дрво работа е инсталиран.
Убаво насликан fiberglass трупот на авионот
Скала кабина е целосно рака составуваат и насликани за вас. Сите што треба да направите е само да се лизгајте го во. Нема повеќе налепници, секоја кабина е рачно насликани со покрена детали и инструменти. * Кабина се продава одделно.
Моќ поставување :
Бидејќи Bell UH-1 N е 2 перките на хеликоптерот, нема потреба да се промени било која конфигурација во рамките на механиката. Ако имате здрави летање 500 хеликоптер, вие не ќе треба да се надополни или да се менува ништо.
Стандард 500 постави е 1400-1600 kv надвор тркач 30мм мотор
60-80 amp esc
6s 3000 - 4000 mah батерија пакет со " C " оценка на 25 или повисоко.
Спецификација :
Телото должина : 1150mm ( 45.27 " )
Телото ширина : 330mm ( 13 " )
Телото висока : 280mm (11 " )
Тежина : 1500g
Вклучени :
Воена UH-1 500 Скала Трупот на авионот
Скала Пиштоли
Осветлување Систем
Пилотите
Скала Кабина
Надградба На Рамка
Shaf Управувано Покачена Опашка Роторот Сет
Decals
Ова е далеку од светските најдобри Трупот на Пазарот денес.
исто така постојат и различни бои за да се продаде.Што и ние ќе мора airwolf 700 трупот многу наскоро!
Опција 1 : 500 УХ-1 N трупот на авионот
Опција 2 : кабина и две Polits за airwolf 600 трупот : $148
Напомена :
оваа цена е за Опција 1 , но ако сакате да го нарачате друга опција, а потоа ќе се направи ред првиот, и оставете ја пораката, а потоа ние ќе го промени цена за вас,а потоа ќе се направи исплата.
Ние може да го прилагодите според вашите потреби и барања да се направи поинаков вид на Трупот на авионот. Ние, исто така, имаат airwolf 450,500,600,700,Агуста A-109 250450,500,600,700 Големина,Black hawk 500,600 Големина,и така натаму).
може да се купи tripod за вашиот трупот на авионот и хеликоптер,а потоа Брзо собрание, а во неколку секунди укината и продукти stowed далеку.овде е линкот :
Фабриката За Продажба
Она што го гледате е она што и како ќе го добиете.
Сите внимателно фабрика заградени. Имаме дури и преземат на време да се целосно инсталирање на алуминиумски CNC суспензија retracts за вас.

Повеќе информации

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Гаранција:
n
Димензии:
1150*330*280MM
Приклучоци Тип:
AU/ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА Приклучок
Контролор На Владата:
MODE2,MODE1
Број На Модел На:
новиот бренд
Материјал:
Fiberglass
Акција Време:
Околу 15 минути
Возраст Опсег:
> 14 години,Grownups
Време На Полнење:
no
Контрола На Канали:
6 Канали
Предупредување:
не мора електрични делови
Извор На Енергија:
Електричен
Контролор На Батеријата:
n
Далечинска Контрола:
No
Бар-кодот:
No
Полнење Напон:
NO
Далечински Растојание:
како детали
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Пакетот Вклучува:
трупот на авионот и делови од трупот на авионот

Најдобрите понуди во категоријата