1440pcs/торба SS10(2.7~2.9 mm) 31 Бои DMC Flatback Кристали Hot Fix Rhinestones, Стакло Strass Шиење & Ткаенина Облека Кристал

1440pcs/торба SS10(2.7~2.9 mm) 31 Бои DMC Flatback Кристали Hot Fix Rhinestones, Стакло Strass Шиење & Ткаенина Облека Кристал

DEN 127.00
DEN 181.44
 

Това е достапна
Износ


-7.31 /торба -5.34 /торба -5.99 /торба -5.09 /торба -6.39 /торба -5.99 /торба -7.31 /торба 2.99 ДОЛАРИ-5.39 /торба
Предмет : Hot Fix Rhinestones / Железо На Rhinestones / Hot Fix Кристали / Железо На Кристали
Стил : Рамен Грб
Облик : Тркалезна
Техника : Hot Fix / Железо На
Материјал : Кристално Стакло
Лепило на Грбот : Силна Топлина Активиран
Квалитет : DMC
Достапни Големини : ss6, ss8, ss10, ss12, ss16, ss20, ss30, ss34, ss40
Употреба : маици, Фустани, Џемпери, Фармерки, Превези, Ранци, Чанти, Ракавици, Ремени, Чевли, итн
Контрола на квалитет : имаат подобар КК на увид стоката од суровина до пакет со првокласен квалитет.
Камен Големина Димензии во мм Аспекти Пакување Детали Нето Тежина ss4 1.5-1.7 мм 8 1440pcs(10gross)/Торба 6.8 g ss5 1.7-1.9 mm 8 1440pcs(10gross)/Торба 8.2 g ss6 1.9-2.1 mm 8 1440pcs(10gross)/Торба 10.2 g ss8 2.3-2,5 mm 8 1440pcs(10gross)/Торба за 17.3 g ss10 2.7-2.9 mm 10 1440pcs(10gross)/Торба 20.6 g ss12 3.0-3.2 mm 10 1440pcs(10gross)/Торба 36.1 g ss16 3.8-4.0 mm 12 1440pcs(10gross)/Торба 55.8 g ss20 4.8-5.0 mm 14 1440pcs(10gross)/Торба 89.3 g ss30 6.3-6.5 mm 16 288pcs(2gross)/Торба 65.5 g ss34 7.0-7.2 mm 18 288pcs(2gross)/Торба 38.7 g ss40 8.35-8.65 mm 20 144pcs(1gross)/Торба 71.4 g

Повеќе информации

Тип На Објект:
Кристал & Декорација
Количина:
Сите Бои на располагање
Број На Модел На:
Круг
Материјал:
Стакло
Тежина:
0g
Бренд Име:
zhanwSP
Големина:
SS10
Rhinestones Тип :
Лабава Rhinestones
Обликот:
FlatBack круг
Употреба:
Чанти, Облека, Ноктите Уметност, Чевли,Накит итн
Техника:
Hot Fix / Железо На
Точка Име :
Hot Fix Rhinestones / Железо на Rhinestones
Flatback со Лепак :
Chnese Врвот Силна Сива Лепак
Лепило на Грбот :
Силна Топлина Активиран
Состојба:
Висок квалитет

Најдобрите понуди во категоријата