Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
LED Време Dimmer RGB Контролер TC420 DC12V/24V 5Channel Вкупно Излез 20A Заеднички Анодна Мулти-функција Програмабилни за led светло

LED Време Dimmer RGB Контролер TC420 DC12V/24V 5Channel Вкупно Излез 20A Заеднички Анодна Мулти-функција Програмабилни за led светло

DEN 1209.00
DEN 1439.04
 

Това е достапна
Износ


DC12-24 V 20 A 5 Канал излез компјутер програмабилни led време контролер.TC420 се Соберат со USB-кабел и CD-ROM-от слободни брод Опис Тука е соодветен компјутер во програмабилни време контролер да се направи оптоварување излезна менуваат со текот на времето, клиентот може да го прилагодите распоред на чекање тие сакаат преку горниот КОМПЈУТЕР. Потоа преку USB порта да ја преземете бара распоред на контролер.Горниот КОМПЈУТЕР во прилог на функцијата на уредување распоред на владата ,тоа исто така може да се постави време за контролорот, бидејќи на синхрони часовник функција на горниот домаќин .Ако корисникот сакате да го видите распоредот на владата ефект по уредување , тие може да се користи брзо сеење функција на горниот . Бидејќи не постои избришете функција на горниот домаќин ,па режим на приказ на име простор ќе дојде во празна додека ти го изврши бришење .Овој контролер може да се контролира load на led промена ефект не повеќе од пет канали .И тоа може да се користи во случај на растенијата светла, светло кутија рекламирање, на сцената, дома декорација, итн. Спецификација : Работна температура : -20-60°C напон : DC12-24 V Излез : 5 канали(пет COMS на мозоци да се отвори излез) Max оптоварување тековната : 4А-секоја боја Боја : Црна режим на Конекција : заедничка анодна Бруто Тежина : 205g Надворешна димензија : 120x69x24mm Пакет, вклучувајќи : 1 XLED време контролорот 1 X прирачник за Корисникот 1 X USB жица

Повеќе информации

боја:
Црна
Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
Tightsen-Home
Карактеристики:
заеднички анодна
Применливи Светла:
DC
Гаранција:
2 години
Max. Оптоварување На Моќ:
480W
Wattage:
240
Далечински Растојание:
5M
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Број На Модел На:
LRT15699
Осцилација фреквенција:
50-60Hz
Controled Метод:
заеднички анодна
Излез начин:
Пет CMOS мозоци - ја отвори излезната
Макс оптоварување Тековната:
4 А секоја боја
Надворешна димензија:
120*69*24MM
Бруто тежина:
205g
Копчето Број:
4
Применливи Светла:
Led Осветлување Производи или во Ленти

Најдобрите понуди во категоријата