24 Копчињата/44 Копчиња RGB IR-Далечински Контролер DC12V Контролер За RGB LED Лента SMD3528 Светла SMD5050 Мини/Кутија Стил IR Контролер

24 Копчињата/44 Копчиња RGB IR-Далечински Контролер DC12V Контролер За RGB LED Лента SMD3528 Светла SMD5050 Мини/Кутија Стил IR Контролер

DEN 96.00
DEN 146.88
 

Това е достапна
Износ


Карактеристики : Далечински управувач : 24 копчињата/ 44 копчиња Стил : Мини / Кутија стил Донесе IR-далечински контрола на LED лента, светлата. 1.Тоа е во можност да го контролираат led лента светлината е боја, светлина и режими на блицот. 2.Поддршка SMD 5050 RGB Лента, Светлата и СМД 3528 RGB Лента, Светлата. 3.24 копчиња Вклучувајќи режими на Блицот, strobe, Бледнеат, Мазна. 4.44 копчиња вклучувајќи начини на Брзи,бавни,авто,флеш ,бледнеат,скок и DIY. Спецификации : Влезен напон : 12 V Моќност : режим на Конекција : Заедничка Анодна(+) Max Оптоварување Струја : 2 A секоја боја за Контрола на опсег : 10cm - 500cm RGB LED Ленти Поддршка SMD5050 / SMD3528 LED Ленти (не вклучувајќи ја батеријата) На applation конекција линија е слика за повикување само,ве молиме во вид преовладува.

Повеќе информации

Копчето Број:
44, 24
боја:
Мини Стил, Кутија Стил
Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Осцилација фреквенција:
--
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
ум
Материјал:
ПВЦ
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Карактеристики:
IR RGB Лента Контролер,Мини стил,Кутија стил
Гаранција:
--
Wattage:
Далечински Растојание:
10CM-500CM
Напон:
12V
Max. Оптоварување На Моќ:
Применливи Светла:
rgb led лента
Број На Модел На:
IR-Далечински Управувач
Controled Метод:
24/44 Копчињата На Далечинскиот Управувач

Најдобрите понуди во категоријата