24V-380V 50A 250V РБС-50DA Цврста Состојба Реле Модул 3-32V DC Да AC РБС-50 DA РБС за ПИД Температура Контролер Напон

24V-380V 50A 250V РБС-50DA Цврста Состојба Реле Модул 3-32V DC Да AC РБС-50 DA РБС за ПИД Температура Контролер Напон

DEN 179.52
 

Това е достапна
Износ


Број На Модел Вовед
Ве молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.
Струја на Опрема/Сооднос= Тековни на РБС
Струја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема
(Односот зависи од видот на вашата опрема)
Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%
За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,
ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,
на вентилаторот за ладење е потребно.
Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС-50 DA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 50 A Оценет Напон 250 VAC Текст 3-32 VDC Излез 24-380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm/ 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm/ 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см/ 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба Реле
Ние сме фабрика,
ние може да обезбеди OEM услуга да се печати вашето лого на Реле,
ако добиете каква било потреба, слободно контактирајте со нас да ни испратите порака.

Повеќе информации

Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
РБС-50DA
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Бренд Име:
EARUELETRIC
Употреба:
Општа Намена
Земја/Регион на Производство:
Кина
UPC:
не се применува
MPN:
Излез 24V-380V 50A РБС-50 DA Цврста Состојба Реле
Големина:
Subminiature

Најдобрите понуди во категоријата