Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
3W IP65 110V 220V LED вградна светилка за Кабинетот Светлина CE, RoHS Dimmable AC 110V 220V 3 W Сијалица Осветлување

3W IP65 110V 220V LED вградна светилка за Кабинетот Светлина CE, RoHS Dimmable AC 110V 220V 3 W Сијалица Осветлување

DEN 2927.00
DEN 4797.60
 

Това е достапна
Износ


3 W IP65 110 V 220 V LED вградна светилка за Кабинетот Светлина CE, Ro HS Dimmable AC 110 V 220 V 3 W Сијалица Осветлување
3 W IP65 LED вградна светилка :
1.CE, Ro HS Сертификација, еколошки и заштеда на Енергија
2.Квалитетот Безбедност : КРИ чипови, фокусирајќи се на високо пазари
3.Течно и пристоен изглед, лесно светилка домување
4.Едноставен за инсталација и употреба
5.Чист алуминиум , анти-оксидативен и потрајни, подолг животен век
6.1 W 2 W 3 W 4 W мини led таванот светлина / led вградна светилка / led светлото на рефлекторите
3 W IP65 LED вградна светилка :
Модел 3 W Led Светло Влезен напон AC110 V/220 V извор на Светлина Epister LED Светлина тело материјал Алуминиум Моќ 3 W Боја температура втората светска војна(2700-3000 K), W(4000-4500 K), Г.С.(5500-6500 K) Светлосен Флукс 300 Lm CRI 80 Ra Зрак степен 90° Работна температура -25°C~+45°C Заштита класа IP67 Сертификат CE/ROHS ГШ на ССА Димензија D58 X 14mm време на Испорака 5-7 дена Гаранција 5 години извор на Светлина на животниот век 50000(h)
3 W LED вградна светилка IP65
Ер / DHL / Федекс / Post NL / Custom-Бесплатен Превозот
Гаранција политика :
1 : рок на Гаранција : 5 години.
2 : 100% на сите производи ќе бидат тестирани пред превозот од страна на нашите КК персонал.
3 : за Време на гаранцискиот период, ние веднаш ќе снабдување замена за слободни.
4 : Promot technciail поддржува и водениот раствор ќе бидат понудени!
5 : Поволна цена според големи количина.
6 : Откако партнерство воспоставена, најновите и најжешките производи информации
Веб : www.treefores.com
Zhuhai Treefores Technology Co., Ltd
Основана е во 2006 година ( регистрирани град на САД $5million), е професионална производител и трговец на led осветлувањето и phlx производи.Ние сме на ОЕМ за многу светски познати компании во Европа, Америка, Југоисточна Азија, Хонг Конг и Тајван. Обединети со други професионални осветлување претпријатија, Treefores Технологија се применува извонредна технологија и услуги во Led производи, и ние имаме стекнато за пошироко признавање и голем углед.
Заедно со нашите почитувани клиенти, ние ќе работат понапорно се држи до целта : Заштеда на Енергија и заштита на Околината Friendlly. Иновации, Intergrity ќе го направи нашиот квалитет и услуги за подобри и подобри, и ние градиме нашата планета многу ПОСВЕТЛА, позелен и поубаво.јон.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
AC110V, AC220V
Боја На Каросеријата:
Сребрена, Црна, Бела
Бренд Име:
Treefores
Моќ Толеранција:
1%
сертификација:
CE
Број На Модел На:
TFR-S3W
Материјал:
Алуминиум
Напон:
110-240V
Извор На Енергија:
AC
Гаранција:
5 години
Е dimmable:
Yes
Примена:
Кревет Во Соба
Модел:
3W IP65 12V LED вградна светилка
inout напон:
AC110V/220V
Извор На Светлина:
Epister Led
CRI:
80Ra
Прозрачна Флукс:
300lm
Зрак Агол:
90 степени
Заштита класа:
IP67
димензија:
D58 X H14mm
Животен век:
50000 часа
Гаранција:
5 години

Најдобрите понуди во категоријата