Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
1800mm Должина од Нерѓосувачки Челик Врата Push-Pull Рачка За Влез/Entry/Стакло/Shop/Продавница PA-167

1800mm Должина од Нерѓосувачки Челик Врата Push-Pull Рачка За Влез/Entry/Стакло/Shop/Продавница PA-167

DEN 9768.00
 

Това е достапна
Износ

Модерната & Современа Тркалезни Бар/Скалилата/H-Форма Стил 1800mm / 71 инчи Push-Pull Нерѓосувачки Челик Врата се Справи за Влез/Entry/Туш/Стакло/Shop/Продавница, Внатрешни/Надворешни Штала & Гејтс Бранеа Заврши
Спецификации
1.12 Години врата се справи индустрија искуство
2.Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
3.Заврши : Бранеа
4.Должина : 1800mm = 71 Инчи (Центар до Центар : 1600mm)
5.Плоштадот Цевка Димензија : 38mm*25mm
6.Проекција : 90mm
7.Цевка дебелина : 1.2 mm
8.Фитинг завртка : М8
9.Фитинг дупка : дрвени, рамка врати : кол.10мм;стаклени врати : кол.14mm
10. Достапни вратата дебелина : 8mm~80mm
11.Фабриката штекер,гаранција за Квалитет
Ве молиме имајте во предвид :
Цената е за 1 пар (2) се справува со Назад кон Назад само.
Грб со грб, значи една рачка поправки на надворешната страна на вратата и е во прилог да се справи со друг монтира на внатрешноста на вратата користење на поврзување гром drilled низ вратата.
Ако имате двојни врати, ќе треба 2 пара.
Монтажа Инструкции
1.Сите 304 нерѓосувачки челик делови на производот се врши на цевки со 1.2 mm дебелина на ѕид.
2.Сите рачки може да се инсталира на стаклени врати,дрвени врати и рамка врати.
3.Сите рачки фитинзи(завртки,counter вратило приклучоци.итн.) се направени од не ' рѓосувачки челик и бакар.
4.12 mm~14mm се справи со инсталација дупки се предложи на стаклени врати.
5.Чистење на рачки барем еднаш неделно.
Назад Кон Назад Одредување (Acquiescent)
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.(За стаклени врати, дозволите за neoprene ракави)
3. Планината надвор рачка страна bolting низ вратата (на нозете на нога завршува се опционални). Вклучуваат месинг монтажа буш за внатре рачка. (користете само neoprene ракави и подлошки за стаклени врати)
4. Поправи внатре рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.
Една Рачка Задните Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.
3. Планината се справи со bolting низ вратата.
Една Рачка Лице Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Шраф за монтирање основи на лицето на врата, со помош на голема завртки обезбедени.
3. Поправи рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.
Забелешка : Лице одредување не е препорачливо за Cedar или други меки дрва врати.
Производ Вовед
Хардвер кој не повеќе од отворени врати
Влезот Повлече Рачки се обично првата работа што посетителите на вашиот проект допир и известување кога внесувате вашиот простор (се дома, работа, хотел или забава простории). Вашиот справи со селекција како резултат на тоа кажува многу за вашиот посетител за вашиот простор и се разбира за вас и вашиот карактер, тоа може да го одреди расположението, очекување или дури и амбиентот на она што лежи пред нас .Изборот на правото се справи со тоа ги задоволува не само на вашиот дизајн потреби, но исто така и на вашиот буџет потреби е од најголема важност и навистина може да влијае на првите впечатоци се дека еден посетител може да има.
Обичните Се Справи Создава Вонредни Живот
Нашите рачки на вратите со CAD оптимизација на уметност и дизајн, го прават производот форма едноставна, убава и лесно, функционална структура е разумна, издржливи, со голем број на независни патенти; Во производство и производството, ние строго следете ги ISO9002 квалитетен менаџмент систем.

Повеќе информации

Тип:
Рачки На Вратите
Бренд Име:
DSM
Одговара Вратата Дебелина:
35-50мм
Површина По Завршувањето:
Бранеа
Број На Модел На:
ПА-167-38*25*1800-H
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
Површина:
Бранеа
Должина:
1800mm (71 Inches)
Плоштадот цевка димензија:
38mm*25mm
Центар за центар:
1768mm
Проекција:
90mm
Стил:
Скала/H-Форма Стил
цевка со дебелина:
1.2 mm
DIY Материјали:
Дрво

Најдобрите понуди во категоријата