Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
2XZ-2 Ротари Вакуум Пумпа 0.37 KW Двојно Фаза Воздух Вакуум Пумпа/Пумпа за Вшмукување

2XZ-2 Ротари Вакуум Пумпа 0.37 KW Двојно Фаза Воздух Вакуум Пумпа/Пумпа за Вшмукување

DEN 14400.00
 

Това е достапна
Износ


2 XZ-2 Ротари Вакуум Пумпа 0.37 KW Двојно Фаза Воздух Вакуум Пумпа/Пумпа за Вшмукување
2 XZ серија вакуум пумпа е на две-фаза direct drive структура, својата работа ефикасноста се состои од два дела, висок притисок на сцената и низок притисок фаза. Нејзините вшмукување порта е поврзан со вакуум контејнер или други вакуум опрема за да им помага на intaking или одвод на гас во внатрешноста на садот за време на работењето. Кога опремата е во вакуум, високо-притисок фаза на мозоци вентил ќе биде затворен, а потоа гас suctioned од страна на високо-притисок фаза ќе бидат префрлени на втората фаза, по кои, на гас ќе биде suctioned и исцедена преку втората фаза, така што вакуум опрема може да се добие одреден степен вакуум. Технички параметар на пумпата е 6×10 -2 Pa. Пумпата е во комбинација со electromotor, која е висока-брзина, компактни димензии, и удобен за работа.
Употреба : 1 користете посебен метален нож 2 се применуваат за поддршка пумпа на дифузија пумпа 3 додатокот на точни инструменти 4 користи во лабораторијата 5 фармацевтската индустрија 6 храна пакување 7 електронската индустрија
Перформанси Параметар
2 XZ Тип Ротари Ване Вакуум Пумпа за Третман Неуспех :
2 XZ Тип На Ротари Ване Вакуум Пумпа Структура :
Крива на ротари ване вакуум пумпа 2 XZ Тип :
Како Да Се Контактирајте Ме :
Напомена :

Повеќе информации

моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Број На Модел На:
2xz-2
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Структура:
Вакуум Пумпа
Модел:
2xz-2
Пумпа брзина(L/S):
2
Брзина:
1400RPM
Напон:
220V/50HZ
моќност:
0.37 kw
Marcial :
леано железо
квалитет:
добро
Тежина:
25kg
Температура:
Помал од 40degree

Најдобрите понуди во категоријата