Евтини pric 19-T2.5-10-2F алуминиум макара

Евтини pric 19-T2.5-10-2F алуминиум макара

DEN 1032.00
 

Това е достапна
Износ

Спецификации
1.времето појас pulleys за машина
2. Ниско ниво на бучава операција
3. Нема потреба на лубрикант
4. Да се спречи лизгање
5. Стабилна Времето Макара,Мерењето Бар и Стегање Плочи : (Synchronously пренос на вртежен момент со долги)
Забите Профил Опфаќа :
Power Grip GT Серија :
T2.5,T5,T10;MXL, XL, L,H,2 M,3 M, 5 M, 8 M,14 M; 2 GT,3 GT.
Заби :
10~100
Дупка прецизност :
H7,H8
Дел :
Можат да бидат опремени со навој дупки, завртка.
Род :
Пилот Понесе, keyway , setscrews и Коси Понесе на располагање.
Материјал :
Алуминиум, Месинг , Челик, од Нерѓосувачки Челик и Леано Железо.
Површински Третман :
Anodize, Црна Оксид, Phosphating и Galvanization.
Времето Макара сет со Појас достапни по барање. OEM/ODM : понудени
Макара Материјали Тип Карактеристики Алуминиум погоден за умерен моќ на трансмисија на светлината тежина / намали ротациона инерција умерена хемиски и отпорност на корозија стандарден материјал за акции pulleys Челик погоден за висока моќност пренос трајни ограничени хемиски и отпорност на корозија естетски материјал од Нерѓосувачки Челик се погодни за висока моќност пренос трајни ги исполнува ФДА прописите одлична хемиски и отпорност на корозија естетски материјал Delrin погоден за висока моќност пренос одлична хемиски и отпорност на корозија неметални нерѓосувачки челични прирабници препорачува
Времето Макара Структура :
Макара Површина Завршува Тип на Располагање за Карактеристиките Елоксирани Алуминиумски Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија достапен во природни, црни или во боја ограничен зголемување на површината цврстина естетски третман Тешко Елоксирани Алуминиумски Pulleys одлична хемиски и отпорност на корозија зголемена површинска цврстина за абразивни средини нерѓосувачки челични прирабници препорачува Црна Оксид Челик Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија естетски третман Цинк позлатен Челик Pulleys зголемена отпорност на корозија Chromate Челик Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија

Повеќе информации

Број На Модел На:
T2.5
Материјал:
Алуминиум
Тип:
времето pulleys
is_customized:
Yes
Забите број:
15-90Teeth
flamg:
2F
Употреба:
CNC машина. 34 NEMA. МОТОРНИ
плаќање објект :
PAYPAL , WESTERN UNION
експрес:
DHL , FEDEX , UPS-от ,економија испорака
Теренот:
2.5 mm

Најдобрите понуди во категоријата