BAIHE Солидна 14K Бело Злато(AU585)0.6 КТ Заверена Црвена/Беспрекорна Вистински Гранат Свадба Жените Симпатична/Романтична парична Казна Накит Прстен

BAIHE Солидна 14K Бело Злато(AU585)0.6 КТ Заверена Црвена/Беспрекорна Вистински Гранат Свадба Жените Симпатична/Романтична парична Казна Накит Прстен

DEN 9425.00
DEN 11088.00
 

Това е достапна
Износ

Метал:Солидна 14 K Бело Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:2.3 g Прстен Големина:6.5 Поставување:Prong Поставување на Ширина Врвот:10.6 mm Ширина Дното:1.4 mm Центар Камен:100% Вистински Гранат Боја:Црвено Јасност:Беспрекорна Форма:Овална Големина:6mm x 4mm Карат Тежина:0.6 кт Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Еден Намали Карат Тежина:0.01 кт SKU:R20707
Услуга

Повеќе информации

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Поставување Тип:
Prong поставување
Стил:
Симпатична/Романтичен
Број На Модел На:
R20707
Повод:
Свадба
Метали Тип:
Бело Злато
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Главниот Камен:
гранат
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Страна Камен:
дијамант
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Може да се прилагоди?:
Yes
Ако ви треба жолто злато, злато се зголеми.:
Ве молиме контактирајте со нас.

Најдобрите понуди во категоријата