Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Оригиналниот проектор крушка светилка UHP200/150W 1.0 за PLC-XU73 PLC-XU74 PLC-XU76 PLC-XW55 PLC-XC550

Оригиналниот проектор крушка светилка UHP200/150W 1.0 за PLC-XU73 PLC-XU74 PLC-XU76 PLC-XW55 PLC-XC550

DEN 3180.00
DEN 3456.00
 

Това е достапна
Износ


Оригиналниот проектор крушка светилка UHP200/150 W 1.0 за PLC-XU73 PLC-XU74 PLC-XU76 PLC-XW55 PLC-XC550
Модел.NO. : UHP200/150 W 1.0
Номинална моќност : 200 W Апликација : Комерцијални,Инженеринг,Затворен,Професионални,Едрење,училиште, канцеларија.
Светилка тип : гол светилка
Просечен Живот (часот) : за 2000hrs Гаранција : 120days
Fiting за : PLC-XU73 PLC-XU76 PLC-XU84 PLC-XW56 PLC-XW57 PLC-XC550..
Превозот со : DHL,EMS,Fedex,итн
Испорака време : во рок од 3 дена по добивањето на уплатата
Детали :
Ние можеме да снабдување :
1. Оригиналниот светилка модул(НП/OLM)
2. Оригиналниот светилка со домување(OWH/GLM/OEM
3. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Компатибилен голи светилка (CB)
Имаме светилки на сите следниве видови на проектори :
Фабриката и магацин
Зошто да се купи од нас :
1. Професионална Соработка Тим. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите.
2. 180-ден Гаранција. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
3. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.
4. Сигурен Corporation. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка :
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
· Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
· Отстранете го поклопецот
· Unscrew светилка домување единица
· Отстранување на стари светилка
· Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг.

Повеќе информации

Број На Модел На:
UHP200/150W 1.0
SKU:
UHP200/150W 1.0
База Тип:
uhp
Употреба:
бизнис образование дома
Гаранција:
120 дена
светилка:
Висок притисок Жива Светилка
Траење на живот:
2000-3000HRS
Одговара за:
PLC-XU73 PLC-XU76 PLC-XU84 PLC-XW56 PLC-XW57 PLC-XC550
оригиналниот:
Кина
Преносни:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата