Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Осветленоста на Екранот Фиксна Рамка 130 Дијагонала 16x9 Widescreen Ткаат Acoustically Транспарентен Екрани

Осветленоста на Екранот Фиксна Рамка 130 Дијагонала 16x9 Widescreen Ткаат Acoustically Транспарентен Екрани

DEN 20826.00
DEN 21921.60
 

Това е достапна
Износ


Осветленоста на Екранот Фиксна Рамка 130" Дијагонала 16x9 Widescreen Ткаат Acoustically Транспарентен Екрани
За сериозни audiophile домашно кино, ентузијаст, поставување на звучници зад екранот репродуцира најблиските дизајн аспект на кино искуство, прецизна проекција на звук. Звукот Max2 екрани нудат врвна акустична сопственост екран, 1 стекнат ткаат со 140° агол на гледање, звук и визија се подредени и организирани како што се наменети. Ние може да понуди екран со големина options до 200" дијагонала за било кој тип на соба или простор.
Домашна Кино Решенија Acoustically Транспарентен Екрани дојде во стандард фиксни, криви, или маскирање модели за да се исполнат било дизајн барање. Дали станот или криви, Нашиот Звук Max2 Серија екрани се достапни во ткаат материјал фали совршен униформност и постојано живописни слика од раб до раб.
Звукот Max2 е аудио транспарентен проекција на екранот материјал што не само што ќе ви даде една најмногу неверојатни и флексибилно што некогаш ќе се види, но, исто така, ќе им овозможи на аудио да помине низ проекторот екран материјал без дисторзија.
Звукот Max2 ткаат е навистина аудио транспарентна и нема да го менува звукот на вашиот јазик, или чешел филтер аудио како перфорирани екран волја.
Екраните со позитивна добивка обично имаат тесен гледање шишарки. Ова значи дека на екранот е најсветлиот момент обично е во центарот кога ќе се седи во центарот на собата. Со други високо стекнат екрани, добиваат паѓа толку ниско, како половина на 40 степени исклучување на центар, слични на постара технологија задна проекција ТВ.
Звукот Max2 нудиме целосна 140 степен прикажување на конус со помала загуба на добивка. Ова значи дека сликата ќе биде постојано светла од работ на работ на сите агли на гледање. Карактеристики Екран Материјал наградуван 1.0 Добивка пред проекција материјал со полна со тензии униформност низ целиот прикажување на површината Acoustically Транспарентен Материјал може да се направи најдобар звук за вашето домашно кино сала. 130-инчен Дијагонала, 16 : 9 Aspect Ratio. Приказ на Големина : 113.3" W x 63.7" H. Одличен квалитет на слика во секој агол на гледање без компромис во резолуцијата или осветленоста Активни 3 D и 4 K Ултра HD Подготвен Домот сомот опфатени рамка апсорбира проектор префрлување и ја зголемува сликата за разлика од Assembles во минути и вклучува инсталација на хардвер. 2 Година Производителот на Дизајн и Инсталација 3.15" / 80mm ширина рамка и е сомот обложени Сплит-дизајн на рамка олеснува пониски трошоците за превозот без да се жртвува квалитетот Лесно да се соберат и да го инсталирате во минути Ѕид загради им овозможи на екранот за да слајд хоризонтално за правилно центарот за инсталација
Спецификација : Работа : DIY Рамен Фиксна Рамка Гледање Област (W x H) : 2877x1618mm/ 113.3x63.7inch Дијагонала : 130" (Дијагонала) Сооднос : 16 : 9 Стекнат : 1.0 Екран Ткаенини : Ткаат acoustically проѕирна ткаенина Рамка Материјал : Алуминиум со црна сомот Големината на Рамката : 80mm/3.15 инчен (рамен) Контрола метод : Ѕид Монтирани Видите Агол : 140 степен Гаранција : 24 месеци
Acoustically Транспарентен Екран Ткаенини :
80mm Алуминиумска Рамка Со Црно Кадифе :
Подолу се примероци ние да го инсталирате за клиенти.
Ние ги испратите објекти да oversea целиот свет од страна на воздух (DHL/ UPS/ Федекс/ EMS) и од страна на морето, ако имате било посебна услуга, ве молиме контактирајте со нас слободно во секое време. Ние ќе ви одговори назад во 24 работни часа.

Повеќе информации

Бренд Име:
Kingprints
Стил:
Рамка
Преносни:
No
Формат:
16
Екран Тип:
Пред Проекцијата На Екранот
Број На Модел На:
SM2FF-169-130
Материјал:
Ткаат Acoustically Транспарентен
Добивка:
1.0
Контрола методот:
Прирачник и DIY
Големина На Екранот:
130 инчен /3302mm (Дијагонала )
Приказ На Големина(WxH):
2877x1618mm / 113.3x63.7inch
Големината На Рамката:
80 мм / 3.15 инчен ( Рамен )
Рамка Материјал:
Алуминиум со црна сомот
Рамка Retardant:
Yes
Точка На Монтирање:
ѕид
Агол На Гледање:
140 степен
Гаранција:
24 месеци

Најдобрите понуди во категоријата