DC 12V -26~100 Степен целзиусови степени Прилагодливи Ладење/Греење Температура Контролер DIP Прекинувач Термостат + TEMP Сонда

DC 12V -26~100 Степен целзиусови степени Прилагодливи Ладење/Греење Температура Контролер DIP Прекинувач Термостат + TEMP Сонда

DEN 369.12
 

Това е достапна
Износ


Модел : XH-W1705 напон : 12 V контрола на Температурата опсег : -26~100 Степен целзиусови степени Контрола на точноста : 0.1 Степен целзиусови степени Hysteresis поставка : 2/5/10/15 Мерење на текст : NTC 10 K/B3950 L = 1meter Default Temp Разлика Поставка : 2 Степен целзиусови степени Термостат сонда : NTC 3950 / B = 10 K (водоотпорен тип 1 M) Излез : реле излез 10 A(max) Големина : 60 * 47 * 26mm Употреба : 1.Поврзување на напојување и опрема, моќта на контролер.Ако тоа нормално снабдување,индикаторот ќе светлото. 2.Според треба да се постави на температурата и hysteresis. се постави на температурата : поставување на посакуваната температура треба да се прилагоди на 1~6 DIP прекинувач, ве молиме погледнете на следнава табела. 3.Индикаторот за Статус : црвената светлина е укажува на топлина-тоне, и на зелено светло е вклучено укажува греење . Пакет се вклучени : 1 x XH-W1705 12 V Контрола на Температурата се Префрлите
Ние прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн. Друг метод на плаќање ве молиме контактирајте со нас. Сите предмети ќе брод со следење на број. Времето за испорака зависи од превозникот. За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, комуникација е најдобар начин да се реши проблемот. 3 месец гарантира размена.Враќање ќе бидат понудени ако акциите не е достапна. 1 Година гаранција за не-намерно оштетување на неисправни предмети. Ве молиме да ни кажете што дефектот е и вашата цел број, ако барањето размена или гаранцијата. Ние го цениме за вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди. Не НСД лево е подобро од 1-4 ѕвезди за нас. Ве молиме контактирајте со нас пред да остави Негативни/Неутрален повратни информации или отворен спор. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ви благодариме.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Опис
Гаранција:
6 месеци
Бренд Име:
ailavi
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Број На Модел На:
температурата контролер
сертификација:
Опис

Најдобрите понуди во категоријата