JIR-D4 4 канал AC 200V-245V 50/60HZ инфрацрвениот далечински управувач switch интелигентни осветлување на енергија-заштеда на инфрацрвено далечинско управување

JIR-D4 4 канал AC 200V-245V 50/60HZ инфрацрвениот далечински управувач switch интелигентни осветлување на енергија-заштеда на инфрацрвено далечинско управување

DEN 686.00
DEN 686.40
 

Това е достапна
Износ


JIR-D4 4 канал AC 200 V-245 V 50/60 HZ инфрацрвениот далечински управувач switch интелигентни осветлување на енергија-заштеда на инфрацрвено далечинско управување
МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕЖЕТЕ :
Далечински контролер не е inclueded во оваа точка, тоа е треба да ги купите.
Далечинскиот линк :
JIR-FS02 :
JIR-FS03 : https : //www.aliexpress.com/store/product/JIR-FS03-Precise-IR-signal-Four-Ways-Remote-controller-apply-to-IR-Wall-Switches-Receivers-Go/512064_32816595942.html?spm=2114.12010612.0.0.56 X0 My
Опис На Производот :
1.Само заклучување кога електронски моќ доаѓа
2.Енергија-заштеда на енергија и безбедност
3.Нема потреба за кодот
4.Чувствителна работа и Жици удобен
5.Користење на меѓународниот стандард 86-стил дизајн
6.Инсталирајте удобен со пролетта тока
Спецификација :
1.4 канал
2.Контрола на Далечина : помалку од 7 метри(зависи од животната средина)
3.Материјал : ABS
4.Инсталирајте Начин : Ожичување
5.Текст Напојување : AC 200 V~245 V 50/60 HZ
6.Секое Оптоварување : 1000 W (блескаво светилка), 200 W(заштеда на енергија светилка)
7.LED светилка : ≤200 W, енергија-заштеда светилка : ≤ 200 W
8.Школка Големина : 98x35mm
9.Работна околина :
Внимание :
1.Прирачник функција : НА : turn on/OFF (исклучено) : исклучување
2.Функција на настава на далечинскиот : со Притискање на копчето A,B,C или D за да ги контролираат своите соодветниот начин. Секој пат може да се контролира поединечно. Притискање на копчето ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ вклучување/исклучување на сите начини.
Превозот И Испорака
1.Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена по вашата исплата е потврдено од страна на aliexpress.
2.Купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз на вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
3.Ние ги доставуваме 3 видови на превозот услуги како следново :
а. Забрзана Испорака : DHL, UPS-от, или Fed Ex. За побрзо превозот или без проблеми трансакција, ние ќе го промени најдобри шпедиција меѓу нив.
Проценето Време На Испорака : 3-7 Дена
б. Стандард на Превозот : EMS, e Packet (U. С достапни само)
Проценето Време На Испорака : 5-15 Дена.
в. Економијата на Превозот : Кина Пост или Хонгконг Пост Воздух Mail
Проценето Време На Испорака : 15-60 Дена
Русија : 90 дена
4. Оддалечена Област дополнителни трошоци
Превозот цената не се вклучени DHL, Fed Ex, UPS-от оддалечена област цена. Ако вашата адреса е оддалечена област, ќе мора да плаќаат екстра по пратка.
Враќање :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Warrenty & Одржување
Ние нудиме на 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
JIR-D4
Карактеристики:
Само Заклучување
Далечински Растојание:
помалку од 7 метри
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
HESUNSE
сертификација:
CE
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата