Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
AC85-250V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Далечинското Вклучите Радиото 1 CH 1CH 10A Реле Далечински Приемник Безжичен Предавател 315Mhz

AC85-250V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Далечинското Вклучите Радиото 1 CH 1CH 10A Реле Далечински Приемник Безжичен Предавател 315Mhz

DEN 902.00
DEN 1288.80
 

Това е достапна
Износ

AC85-250 V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Далечинското Вклучите Радиото 1 CH 1 CH 10 A Реле Далечински Приемник Безжичен Предавател 315 Mhz Ставка Опис : компанија за дизајн и производство на AC85 V-260 V еден CH далечинско управување на прекинувач со 10 A реле, Утовар 1000 W апарати, тоа може да дознаете повеќе за далечинска контрола, сите копчиња или секој далечинскиот управувач може да биде учење. и еден далечинскиот управувач можете да контролирате повеќе прекинувачи, повеќе remotes, исто така, може да го контролирате еден прекинувач, Едноставна операција ,кој флексибилни и произволна комбинација, производот со повеќе работни начин, бутване, интер-заклучување, и авто-заклучување, тоа може да се прилагоди од страна на шапка скокач . Главно се користи во светилки и фенери, електрични врата, прозорец, укинување на опрема, портал, ја воочи големината, индустриска контрола и безбедност индустрија, и други области. Предавателот : Оперативен Фреквенција : 315 MHz (ако сте треба 433 Mhz pls изберете и други предавателот, благодарение) Фреквенција Растојание : 20-200m (ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ). Кодирај : учење код Максимално оптоварување : ≤ 40 A Фреквенција : 315mhz IC Тип : Фиксна шифра (2260) Учење код (EV1527) Примачот : Работен напон : AC85 V-250 V Работа фреквенција : 315 MHz Max оптоварување : 1000 W Работи начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач) PCB Големина : 65 × 36 × 17 mm Со Капак Големина : 70*40*22mm Оперативни Тип : Бутване /Еден/Не-Latched(Притиснете и задржете->On (вклучено), Ослободување->Off) Блокирам /Latched(Прес -> On (вклучено); Притиснете други копче -> Off) Авто-заклучување/Toggle(Прес->On (вклучено), Притиснете повторно->Off) метод на Учење се Одржи на учење копче додека индикаторот се стави надвор. , потоа притиснете кое било копче на далечинско, индикаторот ќе флеш неколку пати, а потоа ќе се задржи осветлување,, во тоа време, тоа значи дека го учи успешно. Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код 16 различни кодот Притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код. Расчистување метод Континуирано се одржи учење копче за 8 секунди, додека индикаторот се стави надвор, а потоа се задржи осветлување, тоа значи дека не се расчисти успешно Пакет : 1 x Предавател (без батерија) 2 x Приемник

Повеќе информации

боја:
315mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Карактеристики:
AC 85-250V
тековната:
10A
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
H1-85-250-R2
Материјал:
Пластични

Најдобрите понуди во категоријата