DC 12V-48V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Реле Далечински Светлина Вклучите Далечинскиот НА OFF Приемник + 2 Копчето Црна Предавателот

DC 12V-48V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Реле Далечински Светлина Вклучите Далечинскиот НА OFF Приемник + 2 Копчето Црна Предавателот

DEN 1053.00
DEN 1169.76
 

Това е достапна
Износ

DC 12 V-48 V Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Реле Далечински Светлина Вклучите Далечинскиот НА OFF Приемник + 2 Копчето Црна Предавателот Спецификација : 1.Предавателот Оперативни Фреквенција : 315 MHz(ако сте треба 433 Mhz, pls изберете и други предавателот, благодарение) Фреквенција Растојание : 20-200m (ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ). Кодирај : учење код Максимално оптоварување : ≤ 40 A 2.Примачот Оперативен Напон : DC12 V-48 V Канал : 1 CH Излез Тековната : 30 A Приемник Чувствителност : -100d Bm Работна температура : -20 "C - +60" C Работат начин : бутване, self-locking, интер-кодот за PCB Големини : 70*51*21mm Излез работи начин : 1)Авто-заклучување : Поврзете на скокач на Т. ( Self-locking контрола режим : Притиснете го прекинувачот е на товар, притиснете исто вклучите повторно е да се исклучите товарот .Треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер.) 2)Бутване-сечење надвор капа не е окупирана, скокач не поврзувајте било. Притиснете на прекинувачот е на товар ,олабави е да се исклучите товарот. Исто така, треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер.) 3)Интер-lock- Поврзете го скокач на L (Притиснете едно префрлете се на товар , притиснете друг switch е да се исклучите товарот . (Треба еден channel switch и 2-копче за далечински контролер.) Учење и отстранување метод : 1 .Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. 2 .Притиснете и задржете за учење копчето за три секунди. Кога индикаторот менувачот, ние внесете учење држава. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, менувачот два пати и се исклучува .Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. 3 .Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. 4. Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. Пакување листа : 1 x Приемник(со капак) 4 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)

Повеќе информации

боја:
315mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Карактеристики:
DC 12V-48V
тековната:
10A
Број На Модел На:
H1-12-48-T4
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични

Најдобрите понуди во категоријата