Обичај Ѕид Хартија Не-плетени 3D Позадина Модерните Тапети За Деца Дневна Соба и Спалната соба Виножито Жирафа Ѕид Трудови Дома Декор

Обичај Ѕид Хартија Не-плетени 3D Позадина Модерните Тапети За Деца Дневна Соба и Спалната соба Виножито Жирафа Ѕид Трудови Дома Декор

DEN 1159.00
DEN 2145.60
 

Това е достапна
Износ


[xlmodel]-[custom]-[8888] Повеќе Informatio
Кориснички ѕид хартија Не-плетени 3d позадина модерните тапети за Деца дневна соба и спалната соба виножито жирафа ѕид трудови дома декор Купувачи мора да се прочита : Mural позадина цена : $ / 1 метар квадратен. Не ролни. Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество 1m 2 = 1pcs. 2m 2 =2 парчиња. 3m 2 =3pcs .. ве Молиме мерење вашиот ѕид е големина,ние ќе се прилагодите на вашиот ѕид големина. Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата. ( Кога ќе купите повеќе од 6 квадратни метри, Во многу земји, Ние може да ви понуди бесплатен превозот од DHL , UPS-от , Fedex , ТНТ. Aramex! )
Количина 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.5 cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количина 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количина 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количина 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количина 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количина 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количина 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количина 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количина 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Количина 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") f
(1feet=0.3048 m ,1inch=0.02539 м)
Често поставувани прашања : 1. Сакам да купам еден сет на mural позадината, големината е 1.8 м во должина и 1,6 метри во ширина, што треба да направам? Област = 1.8 m x 1.6 m= 2.88 м 2 , Па треба цел 3 метри квадратни.Ние го продаде по метар квадратен. Не ролни.
Ве молиме да ни кажете на вашиот ѕид големина(Должина&Ширина). Ние ќе ви помогнеме да се пресмета количини ви треба. 2. Она што оваа позадина? Ова е слика за позадина. Mural позадина. ѕидот mural.
Не позадина ролни. Не постер. Не ѕидот налепници.
3.Како да се залепите оваа позадина?
Поради царинските барања, позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница.Тоа треба адхезивна паста(леплива ориз лепак)
4. Можете да помогнете ми да се направи mural позадина се допаѓа оваа слика?
Се разбира, треба да се обезбеди слика и информации за големината и за нас, и thepicture мора да биде јасно
5. Тоа е целата mural ?
Нема. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот и спаси товар за вас. Се надеваме на вашето разбирање.
6.Ако корисникот не обезбеди информации на големина, Што можеме да направиме? Ако не се обезбедени ни вашите детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.
1.ПОВРАТНИ информации :
Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме!
2.ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ ДЕТАЛИ :
Купувачите можат да добијат делумна наплата, и да ги item(s) ако тие не се како што е опишано, или се поседува секој квалитет на прашања од страна на преговарање директно со продавачот
3.ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ :
Ако сакате да разменувате објекти примени, мора да контактирате со нас во рок од 3 дена од денот на приемот на вашата нарачка. И треба да плаќаат дополнителни такси превозот направени и предмети вратени треба да се чуваат во нивната оригинална состојба.
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа

Повеќе информации

Димензии:
1 квадратни метри
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,животната Средина Пријателски
Површински Третман:
Врежана
is_customized:
Yes
Материјал:
Ткаенини
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Употреба:
Децата' Соба
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
Број На Модел На:
ZY-088

Најдобрите понуди во категоријата