3D позадина сопствени 3d мурали позадина Aestheticism едноставна слободно зелени дрвја шумски пејзаж mural инструментално позадина ѕид

3D позадина сопствени 3d мурали позадина Aestheticism едноставна слободно зелени дрвја шумски пејзаж mural инструментално позадина ѕид

DEN 650.00
DEN 1065.60
 

Това е достапна
Износ

Купувачите мора да се прочита : mural позадина цена : $ / метар квадратен. Не ролни. 1 квадратен метар = 1pcs. 2 квадратен метар=2 парчиња. 3 квадратен метар =3pcs .. Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2. Бидејќи многу мали димензии имаме 16 фиксна големина цел. Купувачот цел различна количина. Купувачот ќе добие соодветната големина на Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количина 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количина 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количина 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количина 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количина 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количина 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количина 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Qiantity 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft
Количина 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft
Количина 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft
Количина 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft
Количина 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft
Количина 15 : 15 квадратен метар= 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft
Количина 16 : 16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft Други големина . (ширина и висина) . ве молиме да ни каже. Ние ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената се Земе на гласачките места :
Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина). Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате.
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри. Ве молиме додадете екстра 0.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Површина : (2.5+0.05)m * (3+0.05)m=7.77 Квадратни метри . Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка.
Ве молиме напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, обично ќе брод во 2 дена. Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе основен материјал "Слама Текстура" и следниве стандардната големина.
Веб-сајт цена е само за 1 метар квадратен. Било која големина на mural позадина е за целата шема. Обичај позадини се состои од многу мали парчиња. Тоа не е целата позадина. Тоа ќе биде сече многу парчиња во цел дека тоа може да одговараат за меѓународен превозот. Ве молиме да се разгледа и, пред купување, ви Благодариме!
Не постои било лепак или испуштање во прав на задната страна на Позадина, Тоа не е само-лепило позадина. Ве молиме да се подготви лепак или испуштање во прав во пресрет на објавување на позадината.
Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме; Brizilian пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број. Ви благодариме

Повеќе информации

Димензии:
прилагодена големина
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Функција:
Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Материјал:
Ткаенини
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Европа
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Број На Модел На:
P10
Шема:
Персоналните Прилагодување
Површински Третман:
Крпа & Кожа
Бренд Име:
SYBH
Материјал:
не-плетени позадина
Големина:
прилагодена големина

Најдобрите понуди во категоријата