Личност Мода Сјајот Позадина Модерна Златна Фолија Згусне Ѕид Хартија КТВ Бар Клубови Тема Хотел Позадина Ѕид Оркестарот Ролни

Личност Мода Сјајот Позадина Модерна Златна Фолија Згусне Ѕид Хартија КТВ Бар Клубови Тема Хотел Позадина Ѕид Оркестарот Ролни

DEN 1342.00
DEN 1720.80
 

Това е достапна
Износ


Предмет Бр. : JD958
Материјал : Злато Фолија Позадина
Производ Големина : 0.53 m(W)*10m(L)=5.3 метар Квадратен/парче/ролна
Империал големина : 32.8 ft *1.738 ft = 57.05 Квадратни метри
6 Color : КАКО на Сликата
Стил : Модерен стил
Тежина : 1.5 kg/парче/ролна
Кога ќе купите повеќе од 2 ролни, Во многу земји, Ние може да ви понуди бесплатен превозот со DHL или Fedex.ТНТ,UPS-ОТ. Aramex
Напомена :
1. Кога ќе се направи нарачката, ве молиме забелешка вашиот омилен производ во боја под цел,во спротивно ние ќе брод боја на случајно.
2. Не постои било лепак или испуштање во прав на задната страна на Позадина, Тоа не е само - лепило позадина.Ве молиме да се подготви лепак или испуштање во прав во пресрет на објавување на позадината.
Ако ви се интересни во овие производи, ве Молиме да кликнете на сликата .
Испорака :
Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере превозот време подолго од вашиот локален продавач. Па нормално превозот време :
САД : 7-23 работни дена
О : 7-23 работен ден
urope : 7-25 работни дена
Бразил : 30-60 дена
Руската : 30-90 работни дена
Сепак, понекогаш може да биде одредено задоцнување, во царинската бришење или испорака. Ве молиме бидете сигурни дека имате доволно трпение пред ставањето на вашите нарачки.
Данок :
Ние не сме одговорни за било царина. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.Ве молиме бидете сигурни дека за да се дуплира вашата адреса пред завршувањето на вашата исплата.Русија клиент бара целосно име и презиме.
Повратни информации :
1 Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
2 Ако сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ние ќе остави позитивни повратни информации да ви подоцна.
3 Контактирајте со нас преку e-mail или нашиот трговија менаџер , пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе се справи со вас да ги реши сите проблеми што е можно поскоро.
Инструкции
1.Бидете сигурни дека ќе имаат точни адхезивна паста за работа. Некои новини, како што се винил поддржани или лесни, бараат одредена паста.
2. Микс позадина паста што доаѓа како прав во посебен кофа пред да го фрлаат во корпата или ролери фах ќе се користи за работа. Промешајте и со мешање се држи за да се отстранат сите грутки, но не толку добро што ќе се стави на многу на воздух во микс.
3.Истурете течни лепила директно во кофа или ролери послужавник.
4.Лежеше на лента од позадина - за веќе да се намали големината, моделот страна надолу - на долг, рамен, сува маса (табела нема да остане суво за долго). Нека едниот крај на хартија пораз преку работ на масата.
5.Користете паста четка или боја ролери да се применуваат ставете половина од хартија, која останува рамни на масата, да бидат сигурни дека за да се покријат секоја педа.
6.Капакот на делот што треба само да се вметнат во текот на себе, и слајд на сува делот на хартија на масата. Се применуваат на паста.
7.Пати следниот дел кон себе, а потоа свитка две половини против едни со други, да се биде многу внимателен да не браздата на хартија. Овој процес се нарекува " резервација.' Резервации држи хартија влажна, ставете од дриблинг на подот и да се вметнат површината се чисти.
8.Поставете хартија настрана во чисто место за не повеќе од 5 минути пред да виси тоа.

Повеќе информации

Димензии:
5.3㎡
Функција:
Мувла-Доказ,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Водоотпорен,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Функција:
Отпорен на вода,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Употреба:
Кујната,Свадба Куќа,Старешини' Соба,Дневна Соба,Постелнина Соба,Студија,Децата' Соба
Површински Третман:
Светлината Одраз
Материјал:
Дрво влакна позадина
Стил:
Модерна
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
JD958
Тип:
Винил Позадини
Употреба:
Забава,Администрација,Трговија,Апарати За Домаќинство
Бренд Име:
jiadou
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Шема:
L

Најдобрите понуди во категоријата