Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
KADS Фестивал 004 Помине Печат Плоча Помине Уметност Печат Слика Плоча DIY Печат Образец Помине Матрицата Алатка

KADS Фестивал 004 Помине Печат Плоча Помине Уметност Печат Слика Плоча DIY Печат Образец Помине Матрицата Алатка

DEN 144.00
DEN 239.52
 

Това е достапна
Износ

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Пакет Содржина : 1pc KADS Нови Пристигнување Фестивал Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper. Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Дефиниција
Шаблон Тип:
Печат
Количина:
1pc
Број На Модел На:
G00029
Бренд Име:
KADS
Големина:
7CM*8CM
Тежина:
20g
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Производ Единица:
pc
Опис На Производот:
ве молиме љубезно ве молиме да изберете дизајн број(s) кога цел
Име на производ:
ноктите печатач
Тип:
печати матрицата
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
налепници за печат на ноктите:
ноктите печат
ноктите печат плоча:
помине уметност печат плоча
печат лак:
ноктите плоча печат
помине уметност украси за печат:
Дефиниција Матрицата Убавина Алатки
лак печат:
Шаблони DIY Слика

Најдобрите понуди во категоријата