Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
1pc криви грејач пневматски капа топлина притиснете машина

1pc криви грејач пневматски капа топлина притиснете машина

DEN 18983.00
DEN 19981.92
 

Това е достапна
Износ


криви грејач пневматски капа топлина притиснете машина Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
фотографијата покажува :
криви грејач пневматски капа топлина притиснете машина
Тоа може да се примени за да се криви површината на производот топол печат употреба. Се користи за различни материјали како кожа, пластика, хартија,
дрво, огледало, саканиот печат ефект. Тоа може да се користи со различни калапи, за да ги испечатите на моделот на
на производи. Тоа, исто така, може да се користат различни бои за печат на хартија, моделот хартија и термички трансфер
хартија.
1.Спецификација :
Модел : DS-кап
Напон : 110/220 V+-10/50 Hz
Потрошувачка на енергија : 400 W
Текст воздушен притисок : 0.6-0.8 Mpa
Работи на принцип : пневматски
УДАР : 20 MM
Систем за контрола на : целосна автоматска/половина автоматски
Топла фолија табела може да се прилагоди
Топла фолија хартија ликвидација : автоматско/рачно
Долу, притиснете : автоматско/рачно
Counter : автоматско/исклучување
Топла фолија брзина : 600-800 компјутери/час
Топла фолија област : 100*150mm
Машина со големина на : 45x38x70cm
Тежина : 18 KG
2.Главна карактеристика :
1. Микро компјутер програмирање контрола, пневматски компонента диск.
2. вграден-во топла печат контрола програма за рамен и camber површината.
3.тоа може да го користите прирачник, половина automatic, целосна автоматска работа, дебагирање е погодно.
4.автоматско фолија хранење, ликвидација прилагодливи.
5.worktable може автоматски да се добие во и надвор топол печат место кое е погодно за преземање и да се стави на работното парче.
6. Worktable може да се прилагоди лево/десно, назад/странично и агол.
7. Печат притисок, температура и време може да се прилагоди.
8.вграден-во 4 цифри контра.
9. Висина на печат глава може да се прилагоди.
10. Печат на дрво, хартија, пластика, кожа итн.

Повеќе информации

Бренд Име:
ZJMZYM
DIY Материјали:
Дрво
is_customized:
Yes
Тип:
Други
Напон:
110V/220V
моќност:
400W
Топол печат област:
100 * 150 mm
со англиски Упатство:
Yes
Број На Производ:
H0239

Најдобрите понуди во категоријата