Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Ganeed 5 Светла Гроздобер Шампањ Кристалните Лустери Таванот Светла Pendant Осветлување Тела за Дневна Соба, Спална соба

Ganeed 5 Светла Гроздобер Шампањ Кристалните Лустери Таванот Светла Pendant Осветлување Тела за Дневна Соба, Спална соба

DEN 12144.00
DEN 24288.48
 

Това е достапна
Износ


Ganeed 5/6/8/10/12 Светла Гроздобер Кристалните Лустери Таванот Светла Кристал Pendant Осветлување Таванот Светлина Тела Лустери Осветлување за Дневна Соба и Спалната соба Ресторан Тремот Лустерот(Шампањ)
Product Overview :
1.Луксузен Дизајн-Убава и импресивно во потрага лустерот! Јасно K9 Кристали се прекрасни и изгледа како тоа е поскапо тела и на сличен легален начин да ја сликата.
2.Прекрасна Светлина Тела-Препорачуваме да декор вашата Дневна Соба,Спална соба,трпезарија,Кујна,Кујна,Купатило,Foyer,Ходникот,Канцеларија, Итн.
3.Пакуваат многу безбедно-Лесно да се intall,собранието е потребен,но дефинитивно вреди! ЛОКАЛНИТЕ БРЗА ИСПОРАКА.СЕРВИС И КВАЛИТЕТОТ GURANTEED!
Pruducr Опис :
Тип : Лустерот
Напон : 110-220 V
Тело Материјал : Насликани железо и K9 кристално
Стил : Модерна & Гроздобер
Извор Тип : Блескаво, CFL и Халоген Светилки
Е Bub се Вклучени : НИКОЈ
Предлагам простор големина : 5-8 Sq.м.
Простор за Апликација : Ова лустерот е погодна за кујна,трпезарија,штала,дневна соба, тремот,entryway,foyer употреба,но ова е само предлог, можете да ги според вашиот вистински треба да се избере каде што е инсталиран.
Карактеристики :
Лофт стил домот дома декорација
Гроздобер дизајн, најдобар производ за извршување на вашата личност
Гроздобер боја која ве потсетиме сте убава и старите добри времиња
На сијалицата не е вклучен, можете да го користите енергија-заштеда на сијалица или LED сијалица
Пакетот Вклучува :
1 X Лустерот(Сијалица Не е Вклучена)
Ако имате било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.
一.5 светла Големина(Кол. * H) : 24" * 16.1" (прибл.) ,челик прашка должина : 19.6 инчи(може да се прилагоди 0-19inches себе). Сијалица Тип : E12 X 5 (НИ стандард), Max 40 Watts (Светилки не се вклучени),Компатибилен со различни светилки : Блескаво,LED светилки, заштеда на енергија светилки, халоген светилки и др. 二.6 светла Големина(Кол. * H) : 24" * 16.1" (прибл.) ,челик прашка должина : 19.6 инчи(може да се прилагоди 0-19inches себе). Сијалица Тип : E12 X 6 (НИ стандард), Max 40 Watts (Светилки не се вклучени),Компатибилен со различни светилки : Блескаво,LED светилки, заштеда на енергија светилки, халоген светилки и др. 三.8 светла Големина(Кол. * H) : 29.5" * 19.6" (прибл.) ,челик прашка должина : 19.6 инчи(може да се прилагоди 0-19inches себе). Сијалица Тип : E12 X 8 (НИ стандард), Max 40 Watts (Светилки не се вклучени),Компатибилен со различни светилки : Блескаво,LED светилки, заштеда на енергија светилки, халоген светилки и др. 四.10 светла Големина(Кол. * H) : 34.5" * 22.8" (прибл.) ,челик прашка должина : 19.6 инчи(може да се прилагоди 0-19inches себе). Сијалица Тип : E12 X 10 (НИ стандард), Max 40 Watts (Светилки не се вклучени),Компатибилен со различни светилки : Блескаво,LED светилки, заштеда на енергија светилки, халоген светилки и др. 四.12 светла Големина(Кол. * H) : 43.3" * 23.6" (прибл.) ,челик прашка должина : 19.6 инчи(може да се прилагоди 0-19inches себе). Сијалица Тип : E12 X 12 (НИ стандард), Max 40 Watts (Светилки не се вклучени),Компатибилен со различни светилки : Блескаво,LED светилки, заштеда на енергија светилки, халоген светилки и др.

Повеќе информации

Wattage:
31-40W
Тип На Објект:
Pendant Светла
Заврши:
Железо
Стил:
Европа
Тело Материјал:
Кристал,Железо
Напон:
220V
Техника:
Насликани
Извор На Енергија:
AC
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална соба,други спални соби
Инсталација Тип:
синџир pendant
Абажур Боја:
Бела,Шампањ
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Примена:
Трпезарија
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Е Светилки Вклучени:
No
Број на извори на светлина:
6
Бренд Име:
Ganeed
Осветлување Област:
5-10square метри
Материјал:
Кристално
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Гаранција:
2
сертификација:
CCC
Број На Модел На:
ЗАБ-ДС-A06

Најдобрите понуди во категоријата