ORSA НАКИТ Мода 925 Sterling Silver Pendant Ѓердани со Сјајна Зелена Мачка Очи Камен за Жените Вистински Сребро Подарок SN01

ORSA НАКИТ Мода 925 Sterling Silver Pendant Ѓердани со Сјајна Зелена Мачка Очи Камен за Жените Вистински Сребро Подарок SN01

DEN 335.00
DEN 557.76
 

Това е достапна
Износ


ORSA НАКИТ Мода 925 Sterling Silver Pendant Ѓердани со Сјајна Зелена Мачка Очи Камен за Жените Вистински Сребро Подарок SN01
Материјал : 925 Sterling Silver
Главниот камен : Зелена Мачка очи
Облечен Повод : Запознавање / Дневно / Свадбена / Aniversary / Предложи
Подарок за : Пријател / Мајката / Сопругата
Погодни за : Yound и Зрелост Женски
она што е 925 сребрен највисок квалитет На среброто за накит се нарекува Фунта Сребро или Сребро 925. Тоа се нарекува сребро 925, бидејќи тоа е 92.5% чисто сребро. Други 7.5% е друг метал (обично од бакар), кој помага да се зајакне и да се стабилизира на метал. Е чисто сребро подобро? За накит, сребро 925 е далеку подобро. Чисто сребро е исто така познат како казна сребро и тоа не е толку добро за правење накит за неколку причини : - чисто сребро не е нодуларен, што значи дека не може да биде лесно формирана во накит или прилагоди за да одговара на
- чисто сребро е мека, што го прави помалку функционална
- чисто сребро ќе се измеша со мали количества на водород sulfide во воздух и ќе го оцрни Како е тоа печат? Обично 925 сребрен ќе биде печат со "925", "S925", или "Фунта" означување. Не сите 925 сребрен е обележано, па можеби ќе треба да се консултирате со продавачот за тоа како квалитет и чистота е обезбедена. Често, ако сребрен објектот не е означено на накит може да биде само electroplated со Сребро—што ја прави неговата вредност се многу пониски од сребро 925. Metallurgists или угледни накит дилери може да биде во можност да го потврди чистота на сребро со мерење или со примена на хемиски тестови за метал. Чистота тест колекции за среброто, исто така, може да се купи и тестирани дома. Она што е 925 сребрен за накит? Едноставно кажано, таа е најчиста форма на среброто за изработка на накит кој ја одржува својата убавина, со текот на времето. Затоа што тоа е стабилна легури, тоа нема да се оцрни со текот на времето. Тоа е повеќе од работен накит adjusters. 925 сребрен ќе не крварат или фрли врз вашата кожа кога ќе го носат. ORSA 925 фунта сребрен накит употреба вистински 92.5% сребро и врвен квалитет ААА+ CZ. Солидна сребро внатре со Родиум или 18 K розово злато позлатен на површината, апсолутно безбеден за човековото тело.
Ние обезбеди 15 дена се Врати Квалитет на услугите Проблем, Ние ќе ги провери секое парче на производи внимателно пред превозот, сепак некои од нив може да се оштетени за време на транзит, Ако најдете сите квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас во рок од 15 дена по приемот, ние ќе испрати сте нов производ или рефундирање на дека плаќање. Било која Друга Причина сакате да се вратат За било која причина,не ви се допаѓа тоа или едноставно сакаат да се вратат, ве молиме контактирајте со нас во рок од 15 дена по приемот, да ги задржи на производи во првобитна состојба и да ја плати превозот цена од себе, ние ќе целосна наплата по добиваат вратени производи. За било која причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме да не брзаат да ја напуштат повратни информации или отворен спор, ве молиме не двоумете се да ме контактирате. Ние се гордееме на нашиот одлична услуга и ќе направи сè што може да го реши секој проблем може да имате. Вашата нарачка ќе биде предаден во рок од 48 часа по уплатата. Подолу е проценка испорака брзина за вашиот референца. Ви благодариме! Превозот Начин и Време на Испорака за Следење на веб-Сајт Кина Пост Воздух Mail 15-45 дена www.17track.net/en/ e Packet 7-20 дена www.17track.net/en/ Сингапур Пост 15-35 дена www.17track.net/en/ EMS 5-15 дена www.ems.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Синџир Тип:
Линк Синџир
Ѓердан Тип:
Pendant Ѓердани
Бренд Име:
ORSA НАКИТ
Pendant Големина:
Фото покажува
Материјал:
Полу-скапоцени камења
Обликотшема:
Круг
Број На Модел На:
SN01
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Компатибилност:
Никој
Функција:
Никој
Материјал:
925 Sterling silver
Главниот Камен:
Зелена Мачка Очи
Еко-Пријателски:
Доведе & Никел Слободни
превозот:
Превозот во Светот
Dropshipping:
Бесплатни Dropshipping Услуга
Цел Процес На Времето:
во рок од 48 часа
Пакет:
Подарок Завиткан Сомот Торбичка
дизајн:
100% Нов Дизајн
Должина:
44cm
Клучни зборови:
925 Sterling Silver Pendant Ѓердани

Најдобрите понуди во категоријата