Висок Квалитет на Ув Телефон Случај Печатач И 3d Напор Инкџет Печатење Машина За Пвц Картичка

Висок Квалитет на Ув Телефон Случај Печатач И 3d Напор Инкџет Печатење Машина За Пвц Картичка

DEN 143520.00
 

Това е достапна
Износ


Производи Предност
1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
2.Печати погодно и сува веднаш.
Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
3.УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
Спецификација на AR-LED Mini4
Модел
AR-УВ LED Mini4
Големина
280mm X420mm
Спецификации
650*650*400 mm(W*L*H)
Боја на владата
CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC
Нето тежина
60 Kg
Бруто тежина
65kg
брзината на печатење
173sec( A3+ фото)
печати висина
1-95mm(прилагодливи, OEM цел)
Глава за печатење чистење метод
автоматски
резолуција на печатење
5760*1440dpi
медиуми
лична карта .кожа . дрво .бамбус .стакло .голф итн
мастило
Заштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастило
Напон
AC100~120 V/AC220~240 Vself ?прилагодување,50/60 Hz±1 Hz
моќност
работен режим 60 W
подготвени на чекање не повеќе од 20 W
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Опкружување При Работа
Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80%
Лекување начин
LED светилка лекување,25000-30000 час
Пакување и испорака
1.Анти-притисок Тетрапак Пакување
2.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море .
3.Не постојат пратки на викенд и државни празници.
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1.Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата. ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.
2.Сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика или локалниот пазар .
Нашата по услуга
Нашата фабрика нуди една година гаранција :
Било компоненти (освен печати ја главата ,мастило пумпа и CISS/мастило касети) неуспехот на нормална, ќе обезбеди нова во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците). Надвор од една година, само за полнење на трошоците .
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија. За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .
Нашата компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн..
2.Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.
3.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој.

Повеќе информации

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-led mini4 УВ печатач
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Потрошен Тип:
Посебна Тонер
Dot Matrix Тип На Печатач:
Билет принтери
Почетен Датум:
До 2015
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Тежина:
10kg
По продажба на Услуги:
Националниот Заеднички Гаранции
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
ув печатач
Големина:
770*710*620mm
мастило:
ув мастило
Гаранција:
една година
сертификација:
CE
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Софтвер:
Rip софтвер

Најдобрите понуди во категоријата